Budowa kładki przez wykop kolejowy

0

Trwa budowa kładki obok likwidowanego wiaduktu na ul. Stefana Grota-Roweckiego w Tychach. Od dzisiaj (15 czerwca) do 17 czerwca na trasie Tychy Lodowisko – Tychy zamiast pociągów kursować będą autobusy komunikacji zastępczej. Podobnie będzie w dniach 22-24 czerwca oraz 6-8 lipca.

Kładka powstaje 35 metrów od wiaduktu. Będzie ona służyć pieszym i rowerzystom nawet po zburzeniu obecnego wiaduktu i wybudowaniu nowego. Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach przypomina, że kładka ma być gotowa do połowy grudnia br., natomiast nowy wiadukt powinien być wybudowany do lipca 2022 r. Łączny koszt tej inwestycji wynosi ok. 10 mln zł, z czego 3,7 mln zł stanowi dofinansowanie z subwencji ogólnej budżetu państwa. Wykonawcą jest wybrana w przetargu firma Mostostal Kielce SA.

Przez jakiś czas piesi mogli korzystać z chodnika po północno-zachodniej stronie wiaduktu i schodzić na stację kolejową Tychy Grota-Roweckiego. Teraz przejście zostało zamknięte, a na stacji nie zatrzymują się już pociągi (tak będzie przez cały rok).

(pp)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here