Była poszukiwana za oszustwa dokonywane w Niemczech

0
Kobieta usłyszała zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Katowicach; fot. KPP Mikołów

Kobieta poszukiwana europejskim nakazem aresztowania za oszustwa i fałszerstwa dokonywane w Niemczech wpadał w ręce policjantów z Orzesza.

Informacja o wszczęciu poszukiwań Europejskim Nakazem Aresztowania 32-latki wpłynęła do Komisariatu Policji w Orzeszu na przełomie czerwca i lipca br. Funkcjonariusze 8 lipca po raz kolejny sprawdzili adres, pod którym mogła przebywać kobieta.

W wynajmowanej części domu jednorodzinnego w dzielnicy Jaśkowice stróże prawa zastali kobietę. Okazało się, że jest to poszukiwana od kilku miesięcy przez niemiecki wymiar sprawiedliwości 32-latka.

Jak wynika z akt, kobieta mieszkając w Niemczech, dopuściła się tam kilkunastu oszustw, w tym internetowych. Ma także na swoim koncie fałszowanie danych. Kiedy kryminalni zapukali do jej drzwi, sprawiała wrażenie mocno zaskoczonej. Tłumaczyła, że nie ma pojęcia o co chodzi.

Tego samego dnia trafiła do policyjnej izby zatrzymań, a 9 lipca policjanci z Orzesza przetransportowali ją do Prokuratury Okręgowej w Katowicach, gdzie zostanie przesłuchana na okoliczność zarzucanych jej przestępstw. Kobiecie grozi do 15 lat więzienia.

(J). źródło: KPP Mikołów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here