Byli naćpani i w takim stanie obsługiwali zdarzenie drogowe

0
fot. KPP Bieruń

Dzisiaj (17 maja) policja w Bieruniu postawiła zarzuty posiadania narkotyków pracownikom jednej z firm obsługujących wczoraj w Kopciowicach (Chełm Śląski) kolizję trzech aut. Przy zatrzymanych mężczyznach znaleziono kilka woreczków z narkotykami.

Jak informowaliśmy wczoraj, ok. godz. 10.40 w Kopciowicach (Chełm Śląski) na ul. Chełmskiej doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu poinformowała 17 maja, że na szczęście była to tylko kolizja spowodowana niedostosowaniem przez jednego z kierowców prędkości do warunków drogowych. Nikt z uczestników kraksy nie odniósł poważniejszych obrażeń, a sprawca został ukarany mandatem. Doszło jednak do nietypowej sytuacji.

– Policjanci z Bierunia zatrzymali dwóch mieszkańców Oświęcimia, którzy w trakcie obsługi zdarzenia drogowego utrudniali służbom czynności związane z udzieleniem pomocy poszkodowanym i zabezpieczeniem miejsca zdarzenia – informuje KPP Bieruń. – Jak się okazało obaj mężczyźni byli pod wpływem środków odurzających. Posiadali też przy sobie kilka woreczków z zawartością narkotyków.

Mężczyźni ci, jak słyszymy, podchodzili do samochodów, które uczestniczyły w kolizji. Byli pobudzeni i agresywni. To wzbudziło podejrzenia, że mogą znajdować się pod wpływem środków odurzających. Domniemanie to potwierdziły badania ich śliny narkotesterem. Dodatkowo przy zatrzymanych znaleziono kilka woreczków z zawartością marihuany (portal 112Tychy.pl informuje, że chodzi o pracowników firmy świadczącej pomoc drogową).

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, pobrano im krew do badań. 17 maja bieruńscy śledczy przedstawili 33-letnim oświęcimianom zarzuty posiadania narkotyków. Odpowiedzialność za ewentualne inne przestępstwa, których mogli się dopuścić podczas wczorajszego zdarzenia, zostanie ustalona w toku wszczętego w tej sprawie dochodzenia.

(vis)

Zderzenie aut. Jedno się paliło. Policjanci zatrzymali pracowników pomocy drogowej  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here