Cały Zespół Szkół nr 6 w Tychach na zdalnym nauczaniu

0
Zespół Szkół nr 6 w Tychach, fot. ZB

Miejskie Centrum Oświaty w Tychach poinformowało 14 października, że cały Zespół Szkół nr 6 w Tychach przeszedł na zdalne nauczanie. To pierwsza z tyskich szkół, która przeszła na zdalne nauczanie z powodu kwarantanny dużej grupy nauczycieli.

W Tychach jest w sumie 37 szkół publicznych (23 podstawówki, 4 licea, 6 techników, 4 szkoły branżowe). Sytuacja epidemiczna w tych placówkach systematycznie się pogarsza. Według danych Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem zanotowano już 23 września – chodziło o jednego ucznia I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego. Kwarantanną objęto klasę do której chodził. Po zakończeniu 29 września okresu izolacji (w którym obowiązywało uczniów zdalne nauczanie) wszystko wróciło do normy. Ale w miarę upływu czasu MCO otrzymywało coraz więcej informacji o osobach zakażonych. Dotyczyło to uczniów, nauczycieli i pracowników administracji.

Jak poinformowała nas Dorota Gnacik, dyrektor Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach, stan na dzień 14 października w tyskich szkołach przedstawiał się następująco: 9 zarażonych uczniów, 18 zarażonych nauczycieli, 3 zarażonych pracowników administracji (podane liczby to suma odnotowanych przypadków od 23 września). Sytuacja jest dynamiczna. Tylko jednego dnia – 14 października – MCO otrzymało informację o 4 zarażonych nauczycielach (po jednym w: Szkole Podstawowej nr 10, SP nr 36, Zespole Szkół nr 1, ZSM) i jednym zarażonym pracowniku (SP nr 21). Procedura sanitarna wymaga objęcia kwarantanną osób, z którymi zakażeni mieli styczność. W przypadku izolowania dużej grupy nauczycieli dezorganizuje, czy wręcz uniemożliwia to pracę całej szkoły.

Dyrektor Gnacik poinformowała nas, że Zespół Szkół nr 6 (chodzi o 6 klas szkoły branżowej i 19 klas technikum), z powodu kwarantanny dużej grupy nauczycieli, objęty został zdalnym nauczaniem. Zdalne nauczanie rozpoczęło się tam 13 października i potrwa do 19 października.

W poprzednim artykule z 14.10.2020 r. podaliśmy, że cały ZS nr 6 objęty jest kwarantanną, co wynikało z informacji, że „okres kwarantanny” dla ZS nr 6 trwa od 13.10 – do 19.10. Prostuję. To informacja nieprawdziwa. W tym przypadku chodzi o okres zdalnego nauczania dla ZS nr 6, a nie kwarantanny nakładanej przez sanepid.

Zdzisław Barszewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here