Cechy dobrej tarczy strzeleckiej. Jakie akcesoria treningowe wybierać?

0

Zdobycie podstawowych umiejętności posługiwania się bronią to dopiero początek długiej drogi. Nabyte niemałym wysiłkiem zdolności należy stale udoskonalać. Zarówno uczestnicząc w kursach doszkalających, jak również ćwicząc we własnym zakresie. Lepiej nie zdawać się całkowicie na wyposażenie lokalnej strzelnicy, tylko zapewnić sobie tarcze strzeleckie najwyższej jakości samodzielnie. Na które parametry celów zwracać szczególną uwagę na zakupie?

Dokładna obserwacja przestrzelin pozwala odpowiednio skorygować przyrządy celownicze

Wstępne przestrzeliwanie to jeden z kluczowych etapów każdej sesji treningowej. Celność należy weryfikować na kilku różnych dystansach, na przykład kolejno 25, 50 oraz 100 metrów. Są i tacy, którzy twierdzą że kupowanie dedykowanych akcesoriów nie ma żadnego sensu, skoro tarczę strzelecką da się wydrukować na domowym albo biurowym sprzęcie. Jednak eksperci ze sklepu Cyngiel twierdzą, że różnica w jakości będzie zbyt duża, by wyciągnąć prawidłowe wnioski odnośnie ustawienia broni. Profesjonalna tarcza strzelecka charakteryzuje się większą sztywnością oraz lepszą widocznością. Ślady po trafieniach na porządnej tekturze są zdecydowanie wyraźniejsze, niż na pierwszej lepszej kartce papieru. Kolejną zaletą specjalistycznych celów – bez względu na ich kształt – będzie idealne dopasowanie do kulochwytów.

Wszystkie tarcze strzeleckie są przystosowane do konkretnych, odległości, broni i celów szkolenia

Bodaj najczęściej wykorzystywanym celem jest okrąg, podzielony na dziesięć stref punktowych. Odchylenie trafienia względem środka, czyli pola o wartości 10, powinien być czytelną wskazówką do kierunku i stopnia regulacji muszki oraz szczerbinki. Oczywiście tarcza strzelecka może wyglądać zupełnie inaczej – na przykład mieć formę zwierzyny leśnej. Do takich celów strzelają podczas swoich treningów. Niezbędne jest specjalne mocowanie do prowadnic, aby móc wiernie symulować poruszanie się dziczyzny lub jej przystawanie na króciutką chwilę. Z kolei funkcjonariusze różnych służb – oraz osoby aspirujące do wstąpienia w ich szeregi – znacznie częściej niż pozostali trenują na tarczach w formie ludzkiej sylwetki. Tutaj kartonowe cele mogą wkrótce zostać wyparte przez trójwymiarowe fantomy, wykonane z samoczynnie zasklepiającego się po trafieniu materiału. Ich wytrzymałość ma rzecz jasna swoje granica, ale starczą na znacznie dłużej niż klasyczne tarcze strzeleckie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here