Ceny w tyskim parku wodnym to na razie pilnie strzeżona tajemnica

1
Fot. Imago PR

Ceny w tyskim parku wodnym to na razie pilnie strzeżona tajemnica. Pod koniec kwietnia Wodny Park Tychy ma przyjąć pierwszych klientów. Cennik ma być podany tydzień przed oficjalnym otwarciem. Spodziewana jest bowiem reakcja konkurencyjnych śląskich aquaparków.

Park wodny w Tychach ma kosztować ok. 93 mln zł netto. Inwestorem jest gminna spółka Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej w Tychach (100 proc. akcji należy do miasta Tychy). Generalnym wykonawcą została spółka Mostostal Warszawa SA. Znaczna część pieniędzy przeznaczonych na tę inwestycję pochodzi z obligacji (w ciągu 10 lat RCGWŚ musi spłacić 50 mln zł). Głównym przychodem tyskiego aquaparku będą przychody z biletów.

Aquaparki w Polsce to w większości przedsięwzięcia niedochodowe. Panuje między nimi konkurencja. Dlatego pojawienie się nowego parku wodnego z oryginalnymi atrakcjami może odciągnąć klientów od już istniejących parków wodnych w najbliższej okolicy, które mogą konkurować z tyskim obiektem już tylko ceną. Dlatego podczas dzisiejszej (26.03) rozmowy telefonicznej ze Zbigniewem Gieleciakiem, prezesem RCGW, dowiedzieliśmy się, że cennik parku wodnego w Tychach zostanie ogłoszony najwcześniej tydzień przed otwarciem tego obiektu, a więc około 23 kwietnia.

– Wodny Park Tychy posiada już od kilku miesięcy założenia do strategii cenowej obiektu – uzupełnia tę wypowiedź Aneta Dąbrowska z RCGWŚ. – Przeprowadzono również rozeznanie cen konkurencji i porównano je do założeń naszego cennika. Ostateczny cennik tyskiego obiektu, ze względów które w rozmowie telefonicznej podniósł już pan prezes Gieleciak, podany zostanie tuż przed otwarciem Wodnego Parku Tychy. Jesteśmy przekonani, że zaproponowane ceny będą adekwatne do atrakcji i jakości zaproponowanych przez nasz obiekt usług.

(pp)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here