Charytatywny mecz dla lekarki Alicji Dziemianko

0
źródło: Beata Dziemianko

W niedzielę 29 września na boisku przy ul. Sikorskiego 110 w Tychach Paprocanach odbędzie się charytatywny mecz piłkarski na rzecz chorej lekarki Alicji Dziemianko – informuje nas córka Beata Dziemianko. Mecz rozpocznie się o godz. 16.00. Zagra w nim zespół Oldboy-ów GKS Tychy, który zmierzy się z drużyną VIP-ów miasta Tychy. Wstęp wolny.

Choć gwizdek na rozpoczęcie meczu zabrzmi o godz. 16.00, to sportowa impreza charytatywna na rzecz Alicji Dziemianko trwać będzie na terenie Kompleksu Sportowego Paprocany (ul. Sikorskiego 110) od godz. 14.00 do 20.00.

– Moja mama Alicja Dziemianko jest po udarze mózgu z ukrwotocznieniem, z niedowładem czterokończynowym oraz afazją (zanikiem mowy) – mówi Beata Dziemianko. – Karmiona jest przez sondę, dzięki specjalistycznej pompie Flocare Infinity, pokarmami firmy Nutricia oraz odsysana jest przez ssak w celu udrażniania górnych dróg oddechowych. Mama wymaga teraz całodobowej opieki. Jednak przez wiele lat pracowała jako lekarz pediatra i pulmonolog, pomagając chorym dzieciom, a teraz sama potrzebuje pomocy.

Podczas meczu przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na rzecz dr Alicji Dziemianko. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na jej leczenie i rehabilitację. Honorowy patronat nad impreza objął prezydent Tychów Andrzej Dziuba.

źródło: Beata Dziemianko

(icz)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here