Chcą zbudować gmach z salą kinową i widowiskową

0
Wizualizacja nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury, źródło: UM Pszczyna

Ma powstać nowa siedziba Pszczyńskiego Centrum Kultury. W planie jest nowoczesny obiekt, między innymi z salą kinową, widowiskową i pomieszczeniami warsztatowymi. Ogłoszono przetarg na budowę obiektu.

Gmach ma być zlokalizowany na działce między ulicami Bielską i bpa Bednorza. Ma mieścić główną salę na około 500 osób oraz mniejsza salę kinową. Ich rozdzielenie pozwoli na równoczesną organizację imprez, wykładów, konferencji, spotkań oraz seansów filmowych.

Nowa siedziba Pszczyńskiego Centrum Kultury – wizualizacja, źródło: UM Pszczyna

W nowym budynku Pszczyńskiego Centrum Kultury będą znajdowały się także nowoczesne sale warsztatowe, zaprojektowane z myślą o różnego rodzaju zajęciach, m.in. tanecznych, wokalnych, malarskich i ceramicznych.

„Obiekt ma służyć zarówno osobom indywidualnym, jak i placówkom oświatowym. Udostępniany będzie przedszkolom i szkołom, a także Pszczyńskiemu Uniwersytetowi Trzeciego Wieku, w którym zrzeszonych jest wielu seniorów z naszej gminy” – zapowiadał w sierpniu 2020 r. burmistrz Dariusz Skrobol.

Wizualizacja, źródło: UM Pszczyna

Teren wokół planuje się zagospodarować tak, by mógł być wykorzystywany w czasie wydarzeń kulturalnych i pełnił również funkcję małego parku dla osób spacerujących.

Projekt zakłada wyznaczenie parkingu na kilkadziesiąt samochodów, co wspólnie z parkingiem miejskim znajdującym się po drugiej stronie ulicy Bielskiej zapewni blisko 200 miejsc.

Miejsce, w którym ma powstać nowa siedziba Pszczyńskiego Centrum Kultury; wizualizacja UM Pszczyna

W Biuletynie Informacji Publicznej 5 stycznia br. zamieszczono ogłoszenie postępowania przetargowego na realizację zamówienia pn. Budowa sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury z uwzględnieniem funkcji sportowo-rekreacyjnych wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Przedmiot zamówienia dotyczy budowy budynku głównego, gospodarczego, elementów małej architektury (górka zielona z „amfiteatrem” i estradą), muru oporowego podtrzymującego zielony stok od ul. Bielskiej, infrastruktury drogowej (place, chodniki, drogi, parkingi) itd. Termin realizacji zamówienia: od dnia podpisania umowy do 28.04.2023.

To już drugi przetarg na budowę obiektu ogłoszony przez UM w Pszczynie. Pierwszy został unieważniony. Złożona została tylko jedna oferta, której cena przewyższała kwotę, jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zadania. Ofertę tę złożyło konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Budowlane Mazur Sp. z o.o. Sp.k. z partnerami. Oferta opiewała na 48,9 mln zł.

(r), źródło: UM Pszczyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here