Chemikalia w lesie w Bieruniu

0
Niebezpieczne odpady w bieruńskim lesie; fot. 112Tychy.pl

W lesie w Bieruniu ktoś porzucił pojemniki z niebezpiecznymi odpadami. Policja otrzymała zgłoszenie o znalezisku w niedzielę 18 kwietnia około godziny 14.50.

Jak informuje nas asp. sztab. Katarzyna Skrzypczyk, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu, chemikalia porzucono w kompleksie leśnym, 80 metrów od wiaduktu przy ul. Królikowskiego (na granicy Bierunia i Bojszów).

Na pojemniki z chemicznymi odpadami natrafił mieszkaniec przechodzący nieopodal. Zaniepokoił go unoszący się w powietrzu drażniący zapach.

Na miejscu, oprócz policjantów, pojawili się strażacy z OSP w Bieruniu i Komendy Miejskiej PSP w Tychach. Ze względu na charakter odpadów, do Bieruniu przyjechali również specjaliści rozpoznania chemicznego ze strażackiej jednostki w Katowicach Piotrowicach. Poinformowano o znalezisku również Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Bieruniu i Nadleśnictwo Kobiór.

Jak słyszymy od rzecznik policji, w lesie znajdowało się 40 pojemników o pojemności 10 litrów każdy. Kilka było pękniętych. Strażacy pobrali próbki do badań, a pojemniki zabezpieczono przed dalszym wyciekiem. Wstępnie ustalono, że w pojemnikach znajdują się farby i lakiery.

W sprawie bieruńska policja prowadzi postepowanie pod nadzorem prokuratury, które ma ustalić właściciela niebezpiecznych odpadów.

Świadkowie tego zdarzenia lub osoby posiadające informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy (sprawców) proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Bieruniu – sekretariat Wydziału Kryminalnego tel. 478 527 280, e-mail: kryminalny@bierun.ka.polocja.gov.pl lub z oficerem dyżurnym tel. 478 527 255 e-mail: dyzurny@bierun.ka.policja.gov.pl.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here