Choć szron na głowie… Seniorzy świętowali

0
Fot. Wioleta Piróg

Obecnie seniorzy to osoby aktywne, realizujące swoje pasje i hobby. Nic więc dziwnego, że nie zawiedli i pojawili się w niedzielę 11 czerwca na placu Baczyńskiego, gdzie odbyło się I Tyskie Święto Seniorów – Senioriada. I nie tylko oni, bo w imprezie uczestniczyły także całe rodziny.

Imprezę otwarł wicemarszałek województwa śląskiego Michał Gramatyka, który przywitał seniorów cytując Jeremiego Przyborę: „Choć szron na głowie, choć nie to zdrowie to w sercu ciągle maj.” Głos zabrała także wiceprezydent Tychów Daria Szczepańska i przewodnicząca Tyskiej Rady Seniorów Urszula Polubiec.

Na scenie wystąpił chór Polskiego Związku Niewidomych, Ludowy Zespół Dziecięcy z Czułowa, zespoły z Klubu Seniora „Platyna”: wokalno-muzyczny i kabaretowy. Zaprezentował się też zespół „Pasjonatki” oraz para tancerzy z Polskiego Związku Niewidomych – państwo Janina i Marian Rosiekowie. Było też wspólne śpiewanie m.in. z aktywnymi seniorami z SDK „Tęcza”.

Gwiazdą wieczoru był również senior… Zagrał Poznakowski Band, którego liderem jest Ryszard Poznakowski, była podpora zespołu Czerwono-Czarni i Trubadurzy. Po koncercie seniorzy wspólnie bawili się przy muzyce.

W trakcie trwania imprezy w namiotach można było podziwiać wystawę prac starszych osób: malarstwo, rękodzieło, fotografię. Nauczyć się koronki klockowej, filcowania na sucho czy robienia wikliny z papieru a z niej np. koszyki. Swoje prace wystawiła także studentka Uniwersytetu III wieku w Olkuszu Urszula Stodulska, która w czasie trwania imprezy malowała to co działo się wokół. Swoje stoisko z książkami miał też autor powieści „Klub 70” Maciej Blada, której głównymi bohaterami są seniorzy. Na miejscu dostępne były także konsultacje w zakresie: pomocy społecznej, prawnej, bezpieczeństwa oraz spotkanie z pracownikiem socjalnym.

Wioleta Piróg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here