„Ciche i zielone Suble” mogą zwyciężyć w ogólnopolskim konkursie

0

Tyski projekt „Ciche i zielone Suble” ma szansę wygrać ogólnokrajowy konkurs „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto” na najlepsze projekty zgłoszone lub zrealizowane w Polsce w ramach samorządowych budżetów obywatelskich. O zwycięstwie zadecyduje liczba głosów oddanych przez internet.

Jak informuje Urząd Miasta Tychy projekt „Ciche i zielone Suble” zgłoszony został przez mieszkańców w ramach Budżetu Partycypacyjnego Razem Tychy 2016. Zakładał zwiększenie komfortu życia mieszkańców oraz osób odpoczywających w Parku Suble poprzez ograniczenie natężenia hałasu i zanieczyszczeń powietrza w obrębie ul. Stoczniowców, wzdłuż nowo powstałego osiedla domów jednorodzinnych i siłowni plenerowej.

W ramach projektu nasadzono drzewa pochłaniające zanieczyszczenia i hałas. Chodziło przede wszystkim o nasadzenia wokół ronda św. Jadwigi, głównie od strony siłowni, tak aby stworzony został naturalny ekran dla spalin i hałasu ulicznego. Oprócz drzew sadzono krzewy, byliny i ozdobne trawy. Budżet projektu wynosił 148 tys. zł.

Tyski projekt został nominowany do udziału w ogólnopolskim konkursie „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto”, którego organizatorem są: PortalSamorzadowy.pl i Fundacja Napraw Sobie Miasto.

Wszystkie inwestycje startujące w konkursie można oceniać oddając głos „za” lub „przeciw” do 28 kwietnia o godz. 16.00. Glosować na tyski projekt można tutaj. Dwa najlepiej ocenione projekty otrzymają specjalną nagrodę od czytelników Portalsamorzadowy.pl.

Partnerem wydarzenia jest Europejski Kongres Gospodarczy. Nagrody zostaną wręczone w Katowicach w dniach 10-12 maja 2017 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here