Ciepłe konkurowanie na ŚJG

0
Statuetka dla zwycięzcy XVI ŚJG; fot. ZB

Ciepłe konkurowanie na ŚJG. 21.10 w hotelu „Tychy” odbyła się konferencja prasowa przed ostatnim dniem festiwalu i konkursu XVI Śląska Jesień Gitarowa. Dzisiaj finał. Kto zwycięży?

Międzynarodowy Festiwal oraz Konkurs Gitarowy im. Jana Edmunda Jurkowskiego XVI Śląska Jesień Gitarowa rozpoczął się 16 października i potrwa do 22.10 Do III etapu, czyli do finału, zakwalifikowali się: Daniel Egielman (Polska), Hedvika Švendová (Czechy), Davide Giovanni Tomasi (Włochy), Marko Topchii (Ukraina).

Na konferencji prasowej członkowie jury akcentowali wysoki poziom imprezy. Od innych tego typu konkursów wyróżnia ją to, że, jak można było usłyszeć, że w Tychach gitarzyści konkurują ze sobą w sposób ciepły. Zaprezentowano m.in. statuetkę gitarzysty, która oprócz 20 tys. zł (ufundowanych przez prezydenta Tychów i marszałka Województwa Śląskiego) wręczona zostanie laureatowi konkursu. Statuetkę zaprojektował tyszanin Wojciech Łuka a wykonał tyski rzeźbiarz Tomasz Wenklar. W puli nagród znajdują się jeszcze m.in. trzy gitary polskiego lutnika Piotra Aleksandra Nowaka.

Finał konkursu rozpocznie się dziś (22.10) o godz. 12.00 w Mediatece, a na koncert finałowy festiwalu z koncertem laureatów konkursu organizatorzy zapraszają również dzisiaj o godz. 19.00.

Dodaj komentarz