Ciężarówka staranowała ogrodzenie

0
Fot. 112Tychy.pl

Dziś (17 lutego) ok. godz. 13.00 na ul. Oświęcimskiej (DK 44), w rejonie skrzyżowania z ul. Długą, ciężarówka zjechała na pobocze z rowem i staranowała ogrodzenie jednej z posesji. Była to ciężarówka marki Mercedes wioząca na lawecie (lorze) samochody dostawcze.

Jak informuje portal 112Tychy.pl policjanci wstępnie ustalili, że kierujący zestawem pojazdów zagapił się i aby nie uderzyć w poprzedzające go auta zjechał do rowu, a następnie uderzył w betonowy płot prywatnej posesji. Świadkami zdarzenia byli mieszkańcy domu, w którego ogrodzenie uderzyła ciężarówka. Na DK 44 utworzyły się korki. Kierowca ciężarówki został ukarany mandatem karnym.

Na miejsce dotarła pomoc drogowa. Przewożone lawetą pojazdy zostały przeładowane na zastępczy zestaw. Około godz. 15.30 rozpoczęto wyciąganie rozbitej ciężarówki z rowu. Na czas tej operacji ruch na trasie DK 44 został wstrzymany. W kierunku Tychów samochody osobowe były zawracane lub kierowane objazdem przez ulice Długą i Goździków do DK 1, a ciężarówki oczekiwały w korku. Natomiast w kierunku Oświęcimia wszystkie pojazdy musiały stać w korku. Ok. godz. 17.30 rozbita ciężarówka został odholowana i ruch na trasie ul. Oświęcimskiej został przywrócony.

ŹRÓDŁO: 112Tychy.pl

Dodaj komentarz