Cmentarz przy ul. Barwnej zostanie rozbudowany

0
fot. Ewa Grudniok/UM Tychy
Reklama

Trwają prace projektowe związane z rozbudową cmentarza komunalnego przy ul. Barwnej w Tychach. Na cmentarzu powstaną nowe miejsca grzebalne, a także kolumbarium.

Jak informuje rzecznik UM Tychy, równolegle Wydział Innowacji i Inwestycji zlecił usunięcie podrostów drzew tzw. samosiejek i krzewów w miejscu, gdzie zostanie rozbudowany cmentarz. Znajdujące się na tym terenie drzewa zostaną ocenione przez dendrologa oraz uwzględnione w projekcie, po to, by zachować ich jak najwięcej.

– Chcemy, by nowa część cmentarza była wkomponowana w teren, by miejsca grzebalne były zlokalizowane tak, że odwiedzający swoich bliskich zwłaszcza w upalne dni mogli skorzystać z cienia, jaki dają drzewa – mówi Jan Cofała, naczelnik Wydziału Innowacji i Inwestycji UM Tychy.

– Na chwilę obecną nie wiadomo, ile dokładnie po rozbudowie będzie nowych miejsc, to okaże się po zakończeniu prac projektowych. Wiadomo, że na pewno na cmentarzu powstanie drugie w mieście kolumbarium – informuje rzecznik UM.

Pierwsze kolumbarium, na 1152 urny, ma powstać wkrótce na cmentarzu w Wartogłowcu.

Reklama

– Na cmentarzach jest coraz mniej miejsca, a z drugiej strony więcej osób decyduje się na kremację bliskich. Widzimy więc coraz większą potrzebę powstania takiego dedykowanego miejsca. Zgłaszają nam ją także mieszkańcy – mówi Hanna Skoczylas, zastępca prezydenta Tychów ds. zrównoważonego rozwoju.

UM Tychy podaje, że w czerwcu br. na cmentarzu na ul. Barwnej odbyło się 25 pogrzebów, z czego 18 na nowych miejscach. Na chwilę obecną są jeszcze 303 miejsca na groby tradycyjne, 119 na groby urnowe rodzinne i 64 groby urnowe pojedyncze.

(r), źródło: UM Tychy

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here