Cofał, nie zauważył chłopca

0

Jak informuje policja, wczoraj (23.05) po godz. 15.00 doszło do wypadku na ul. Księżycowej w Pszczynie. Kierowca volkswagena, wyjeżdżając z parkingu przy przedszkolu, nie zauważył kucającego z tyłu za autem chłopca. 10-latek z urazem nogi trafił do szpitala.

Z ustaleń policjantów wynika, że 10-latek schylił się, żeby dostrzec znajdującego się za innym samochodem kolegę. Bawiących się dzieci nie zauważył 25-letni kierowca golfa. – Cofając, potrącił jednego z nich. Ranny chłopiec, z urazem prawej nogi, trafił do szpitala – relacjonuje rzecznik KPP w Pszczynie. Kierowca był trzeźwy. Policja ustala dokładny przebieg tego zdarzenia.

– Nauka w szkole powoli dobiega końca. Dzień jest już długi ,w związku z czym coraz więcej dzieci spędza popołudnia na podwórkach, placach zabaw i parkingach. Jeżdżą tam na rowerkach, rolkach, hulajnogach i bawią się w chowanego. Pochłonięte zabawą nie zawsze są rozważne i ostrożne. Apelujemy więc do kierowców o czujność. Cofając warto upewnić się, nawet dwukrotnie, czy na pewno można bezpiecznie rozpocząć ten manewr – informuje rzecznik KPP w Pszczynie st. asp. Karolina Błaszczyk.
Źródło: KPP Pszczyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here