Czas na zawody techniczne. Debata.

0
Krakowska Akademia w Tychach, fot. ZB

Czas na zawody techniczne. Debata. W środę (25.04) o godzinie 10.00, w auli Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego Wydział Zamiejscowy w Tychach (była WSZiNS) przy al. Niepodległości 32, rozpocznie się debata pt. „Trafny wybór – czas na zawody techniczne”. To finał trwającego od marca br. projektu, którego celem jest pomoc uczniom oddziałów gimnazjalnych tyskich szkół w podjęciu decyzji o wyborze dalszego kształcenia.

– Debata ma charakter międzypokoleniowy, zainicjował ją Urząd Miasta Tychy oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA – informuje nas Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy. – Wezmą w niej udział m.in. osoby zaangażowane w kształcenie dualne, menedżer, który swoją pracę zaczynał od stanowiska operatora, uczniowie, którzy wybrali szkoły techniczne i gimnazjaliści, którzy stoją przed wyborem swojej ścieżki kariery.

Organizatorom (UM Tychy, KSSE SA, Miejskie Centrum Oświaty), jak słyszymy, zależy na tym, aby uczniowie przed podjęciem decyzji mogli zapoznać się z ofertą rynku pracy, a także doświadczeniem i refleksjami zaproszonych gości. Po debacie uczniowie będą mieli okazję poznać także ofertę publicznych szkół branżowych i techników w Tychach.

Środową debatę otworzy Daria Szczepańska, wiceprezydent Tychów do spraw społecznych. Swój udział zapowiedzieli m.in.: Ewa Stachura-Pordzik – wiceprezes KSSE SA, Katarzyna Ptak – dyrektor PUP w Tychach, Henryk Michalik – dyrektor operacyjny firmy Michael, były dyrektor Tenneco Automotive Polska w Rybniku, Marcin Sojko – menedżer firmy Opel Manufacturing Poland Sp. z o.o., uczniowie z Zespołów Szkół nr 4, 5, 6 w Tychach, Joanna Cisek-Dąbrowska z KSSE SA.

Po debacie uczniowie mogą skorzystać z okazji, by zapoznać się z ofertą publicznych szkół branżowych i techników w Tychach, których stoiska będą dostępne w sali nr 1 na parterze budynku.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here