Czasopisma również można już wypożyczać w tyskiej bibliotece

0
fot. Jacqueline Macou z Pixabay

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tychach można wypożyczać do domu już nie tylko książki, ale i czasopisma. Te ostatnie, jak słyszymy, dostępne są od 7 września br. w Mediatece (czytelnia główna MBP) przy ul. Piłsudskiego 16 oraz w filii MBP przy ul. Batorego 9.

Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, informuje, że w Mediatece, w czytelni naukowej miłośnicy prasy mają do dyspozycji prawie 130 tytułów czasopism. Można je już wypożyczać do domu – tak jak książki.

– W swoich zasobach posiadamy czasopisma literackie, społeczno-kulturalne, medyczne, psychologiczne, religijne i opiniotwórcze – mówi Anna Krawczyk, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach. – Dysponujemy periodykami historycznymi, socjologicznymi i politycznymi. Nie brakuje nam również czasopism motoryzacyjnych, technicznych i komputerowych. Wybierając czasopisma poradnikowe mamy w zasięgu ręki pomysł na budowę domu, podróż dookoła świata i cuda natury. Możemy odkryć tajemną wiedzę ukrytą w czasopismach popularno-naukowych i fachowych, poznając niecodzienne zjawiska przyrody i wynalazki techniki.

Biblioteka oferuje do wypożyczenia również tzw. książki ostatniej szansy, czyli udostępniane na noc, lub na weekend.

(pp)

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here