Czasowe wyłączenie świateł na skrzyżowaniu przy browarze

1
Fot. UM Tychy

Ważna wiadomość dla kierowców. Jak informuje nas Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, w związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi, w ramach projektu „Inteligentny System Zarządzania i Sterowania Ruchem”, zostanie czasowo wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu przy browarze.

Jak podaje rzecznik UM Tychy, światła na skrzyżowaniu ulic: Katowickiej, Mikołowskiej i Oświęcimskiej nie będą działać od soboty 20 lutego. Ponowne uruchomienie sygnalizacji planowane jest najpóźniej we wtorek 23 lutego.

– Zmiana ta może powodować spore utrudnienia w rejonie skrzyżowania, kierowców prosimy więc o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków mówi Ewa Grudniok.

– Jednocześnie przepraszamy za wszystkie utrudnienia i niedogodności związane z realizacją inwestycji. Przypominamy, że drogą z pierwszeństwem przejazdu jest ciąg ul. Oświęcimska – Mikołowska (DK44) – dodaje rzecznik.

1 KOMENTARZ

  1. Z całym szacunkiem do Pani rzecznik. Przeprosiny za „utrudnienia” i prośba o stosowanie się do znaków wskazuje na całkowitą niewiedzę jak ważne jest to skrzyżowanie i jakie niebezpieczeństwo stwarza się wyłączając światła. Dziś nie mogąc przejechać z rodziną przez to skrzyżowanie, czekaliśmy aż zatrzymają się samochody mające pierwszeństwo przejazdu.
    Na miejscu nikt nie kierował ruchem, nie było żadnej asysty ze strony firmy przebudowującej sygnalizację świetlną ani nawet Policji. Pojechałem na KMP i otrzymałem informację od Dyżurnego że niestety nie ma jak zapewnić bezpiecznego przejazdu bo patrol musiał jechać do wypadku. Przebudowa przy tak ważnym skrzyżowaniu bez zapewnienia bezpieczeństwa dla kierowców jest zwykłą amatorszczyzną. Powinno się zapewnić asystę przez cały czas przebudowy, jeśli firma wygrywając przetarg nie potrafi tego zrobić, powinny to zrobić służby a koszt operacji powinien ponieść wykonawca. Jest to skandaliczne zachowanie władz UM, które dopuściły do tej sytuacji. W dodatku nie pierwszy raz. Przy przebudowie oświetlenia Katowicka/Grabowa ( przy SZKOLE PODSTAWOWEJ !) sytuacja wyglądała identycznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here