Czego młodzieży brakuje w szkole?

0
fot. ZB
Reklama

Ruszyła czwarta edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Uczniowie ponadpodstawowych szkół publicznych w Tychach mogą zgłaszać swoje projekty do 30 września br. Na ich zrealizowanie szkoły dostaną po 10 tys. zł.

Do tej pory w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego m.in. utworzono szkolną kawiarenkę w Zespole Szkół nr 1, w ZS nr 2 powstał radiowęzeł,  I Liceum Ogólnokształcące wzbogaciło się o zielony wertykalny ogród oraz źródełko z wodą pitną, w II LO urządzono siłownię, a w Technikum nr 2 stworzono miejsce odpoczynku, z którego podczas przerw korzystają uczniowie.

Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, informuje, że projekty do czwartej edycji MBO należy zgłaszać na aktualnym formularzu, który będzie do pobrania w sekretariacie szkoły, a także w Biuletynie Informacji Publicznej: https://bip.umtychy.pl/zarzadzenia-prezydenta-miasta/74382 oraz na stronie razemtychy.pl w zakładce Młodzieżowy Budżet Obywatelski – EDYCJA IV.

– Formularz wraz z listą osób popierających należy złożyć w sekretariacie szkoły w formie papierowej lub elektronicznej za pośrednictwem e-dziennika lub poczty elektronicznej – dodaje Ewa Grudniok. -Propozycja projektu musi zostać poparta pisemnie przez co najmniej 15 uczniów danej szkoły. Zgodnie z tegorocznym harmonogramem nabór wniosków będzie trwał do 30 września br.

– Weryfikacja projektów będzie się składała z dwóch etapów – mówi Małgorzata Tomaszewska z Urzędu Miasta w Tychach. – W pierwszym etapie dyrekcja danej szkoły dokona weryfikacji złożonych projektów pod względem celowości, zgodności ze statutem szkoły oraz możliwości realizacji. W drugim etapie, komisja konsultacyjna złożona z dyrekcji szkoły, nauczyciela, przedstawiciela Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy oraz dwóch przedstawicieli samorządu uczniowskiego (nie będących autorami projektów), dokona weryfikacji projektów pod względem oceny formalnej. Następnie projekty zostaną poddane pod głosowanie.

Reklama

– Budżet obywatelski uczy współdecydowania i dokonywania wyborów – mówi Maciej Gramatyka, wiceprezydent Tychów do spraw społecznych. Młodzież musi zdecydować np. czego brakuje w szkole? Co powinno zostać realizowane w pierwszej kolejności w ich placówce? Jest także okazją do zrealizowania wielu potrzebnych i ważnych dla młodych ludzi projektów. Liczę na kreatywność młodzieży i ciekawe pomysły, które zostaną zrealizowane dzięki zaplanowanym środkom.

(pp)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj