Czerwona strefa zakażeń w całej Polsce?

0
Premier Mateusz Morawiecki, fot. ZB

Dzisiaj (21 października) w telewizji Polsat News premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że będzie rekomendował rozszerzenie od soboty czerwonej strefy zakażeń na całą Polskę. Znajdą się w niej więc m.in. Tychy i gminy powiatów pszczyńskiego, mikołowskiego i bieruńsko-lędzińskiego.

Wzrost zakażeń koronawirusem spowodował, że w całej Polsce wprowadzone mają być  nowe zasady bezpieczeństwa. W dzisiejszym programie „Gość Wydarzeń” (godz. 19.30 Polsat News) gościem redaktora Bogdana Rymanowskiego był premier Mateusz Morawiecki. W ramach zaostrzenia walki z COVID-19 premier zapowiedział, że będzie rekomendował rządowi rozszerzenie czerwonej strefy zakażenia na cały kraj. Oznacza to dalsze zaostrzenie przepisów dotyczących zgromadzeń,  w tym m.in.  zdalne nauczanie we wszystkich szkołach (również w podstawówkach  – przynajmniej w starszych klasach).

Od 10 października, z wyjątkiem stref czerwonych, cały kraj objęty został obostrzeniami strefy żółtej. Od soboty większe obostrzenia przypisane strefie czerwonej miałyby obowiązywać w całej Polsce.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here