Część pieniędzy schowała w skarpecie

0
fot. RB

Kamery monitoringu zarejestrowały kradzież. Niemalże tuż po zdarzeniu zatrzymano 60-latkę. Jak podała wczoraj (20.06) policja, kobieta usłyszała już zarzuty, podobnie jak jej córka, która chcąc ukryć występek matki, schowała część łupu… w skarpecie. – Obydwie podejrzane bardzo żałowały tego, co zrobiły. Starsza z nich podkreślała, że całe życie była uczciwa i tak naprawdę nie wie, co nią wtedy kierowało – relacjonuje rzecznik policji.

To zgłoszenie było zupełnie inne od pozostałych. – W poniedziałek do dyżurnego pszczyńskiej komendy zadzwoniła bowiem córka podejrzewanej o kradzież kobiety. Tłumaczyła, że jest teraz w sklepie, gdzie pokrzywdzona i personel sklepu sugerują, iż jej matka zabrała z cudzej torebki pieniądze, karty bankomatowe i telefon komórkowy. Skierowane na miejsce policjantki początkowo nie rozumiały wyjaśnień 21-latki. Z reguły nikt bowiem nie wzywa policji, jeżeli dopuścił się przestępstwa lub mógł mieć z nim jakikolwiek związek – opisuje rzecznik.

Jak dodaje, okazało się, że 21-latka wtedy jeszcze nie miała pełnego obrazu sytuacji. Nie podejrzewając o taki czyn swojej rodzicielki, chciała być uczciwa i wszystko jak najszybciej wyjaśnić. Sama nawet zadzwoniła do matki, aby ta przyjechała do sklepu i udowodniła swoją niewinność.

Wychodząc jej naprzeciw dowiedziała się jednak, jaki był prawdziwy przebieg zdarzenia.
– Chcąc pomóc i zapobiec skutkom jej występku, schowała część skradzionych pieniędzy do skarpety – podaje rzecznik.

Jak obydwie kobiety zaznaczyły w protokole, wiedziały, że ich zachowanie było w pełni irracjonalne, od początku do końca. Bardzo tego żałują i dlatego też, już w sklepie, podczas rozmowy z policjantkami, do wszystkiego się przyznały. Wskazały też miejsca ukrycia telefonu, kart i pieniędzy.

Wszystkie te rzeczy zostały odzyskane i jeszcze tego samego dnia zwrócone pokrzywdzonej. Obydwie podejrzane wyraziły skruchę i wnioskowały o możliwość dobrowolnego poddania się karze. Warto pamiętać, że za przestępstwo kradzieży przepisy przewidują nawet do 5 lat więzi

(t), źródło: KPP Pszczyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here