Czesław Mozil u Kulejących Aniołów

0
Czesław Mozil u Kulejących Aniołów, fot. Facebook PSONI Pszczyna

Czesław Mozil odwiedził w ostatni piątek, 21 kwietnia, podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) Koło w Pszczynie, czyli Kulejące Anioły. I nie było to pierwsza wizyta artysty w tym ośrodku.

Czesław Mozil u Kulejących Aniołów, fot. Facebook PSONI Pszczyna

„Pan Czesław specjalnie dla naszych Aniołków zorganizował fantastyczną akcję „2 złote za Sweetfotę” czyli zdjęcie z artystą po koncercie kosztuje 2 zł, a z uśmiechem – 5 zł” – informuje na swoim Facebooku PSONI. Jak podaje stowarzyszenie, udało się zebrać 4925,63 zł i kwotę tę artysta przekazał na rzecz dokończenia budowy Domu Kulejących Aniołów w Piasku.

Wychowankowie Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego przygotowali dla gościa specjalne przedstawienie. „Pięknie dziękujemy za cudowne serce panie Czesławie i wszystkim fanom za udział w akcji!” – napisali na Facebooku.

Nie była to pierwsza wizyta Czesława Mozila u Kulejących Aniołów. Odwiedził niepełnosprawnych też pod koniec zeszłego roku przy okazji swego koncertu w Pszczynie.

Dla przypomnienia: Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pszczynie (do 14.09.2016 r. funkcjonowała nazwa Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Pszczynie) liczy ponad 90 członków. Prowadzi Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy i Świetlicę Terapeutyczną, gdzie otacza wielospecjalistyczną pomocą dzieci, młodzież i osoby dorosłe ze sprzężoną niepełnosprawnością psychofizyczną. Od około sześciu lat rodzice dzieci niepełnosprawnych budują Dom Kulejących Aniołów w Piasku koło Pszczyny. To dom dla niepełnosprawnych dzieci, budowany przez rodziców z myślą o tym, by w przyszłości, gdy ich już zabraknie, miały w nim opiekę.
Można wspomóc stowarzyszenie i Dom Kulejących Aniołów: BSK S.A. o/Pszczyna 31 1050 1315 1000 0001 0143 8216. Numer KRS: 0000055636.

Na naszym portalu jest wywiad z Krystyną Fuławką, przewodniczącą stowarzyszenia, mamą niepełnosprawnego Maćka.

Więcej zdjęć ze spotkania z Czesławem Mozilem na Facebooku PSONI Pszczyna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here