Cztery bramki GKS-u w Grudziądzu

0
Łukasz Grzeszczyk, kapitan GKS Tychy; fot. Łukasz Sobala

Niecałe pół godziny potrzebowała drużyna GKS Tychy, aby strzelić dziś (27 czerwca) cztery gole w wyjazdowym spotkaniu z Olimpią Grudziądz. Tyszanie pokonali rywali 4:2 (1:0).

Dwukrotnie na listę strzelców w tyskiej drużynie wpisał się Łukasz Grzeszczyk. Kapitan Trójkolorowych strzelił pierwszego gola w 40. minucie po asyście Łukasza Monety. Drugi raz trafił w 59. minucie po podaniu Szymona Lewickiego. Kolejne gole dołożyli Szymon Lewicki (63. minuta) oraz Jan Biegański (69. minuta).

GKS zajmuje 7. miejsce w tabeli Fortuny 1 Ligi. Kolejny mecz tyszanie rozegrają 1 lipca z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza.

Olimpia Grudziądz – GKS Tychy 2:4 (0:1)

0:1 – Łukasz Grzeszczyk (40, asysta Łukasz Moneta)
0:2 – Łukasz Grzeszczyk (59, asysta Szymon Lewicki)
0:3 – Szymon Lewicki (63)
1:3 – Remigiusz Szywacz (65)
1:4 – Jan Biegański (69)
2:4 – João Criciúma (81, rzut karny)

Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin).

Olimpia Grudziądz: 1. Łukasz Sapela – 25. Damian Ciechanowski, 93. Łukasz Bogusławski, 6. Ariel Wawszczyk, 71. Remigiusz Szywacz – 8. Sebastian Kamiński (63, 88. Kacper Janiak), 44. Dominik Frelek Ż, 21. Maciej Kona, 91. Ricky van Haaren (82, 70. José Embaló), 19. Elvir Maloku (52, 34. Mohamed Medfai Ż) – 9. João Criciúma. Trener Jacek Trzeciak.

GKS Tychy: 91. Konrad Jałocha – 24. Dominik Połap, 14. Dario Krišto, 31. Keon Daniel, 5. Maciej Mańka – 17. Sebastian Steblecki, 22. Wilson Kamavuaka Ż (73, 7. Jakub Piątek), 15. Jan Biegański, 8. Łukasz Grzeszczyk, 13. Łukasz Moneta (88, 9. Dawid Kasprzyk) – 32. Szymon Lewicki. Trenerzy Tomasz Horwat i Jarosław Zadylak.

(J). źródło: gkstychy.info