Cztery żubry widziane były w rejonie Cielmic. To nie żart. Uciekły z zagrody

0
fot. ilustr. powiat pszczyński/ARiPZP
Reklama

Dzisiaj (28 października) z zagrody w Jankowicach uciekły cztery żubry. Pojawiły się w rejonie Tychów-Cielmic. Należy zachować ostrożność.

Na stronie Ochotniczej Straż Pożarnej w Kobiórze pojawiło się 28 października nietypowe ostrzeżenie. Strażacy informują, że z pokazowej zagrody żubrów w Jankowicach (gmina Pszczyna) uciekły cztery żubry. OSP ostrzega przed możliwością spotkania tych zwierząt. Mogą one bowiem stanowić zagrożenie dla ludzi. Wiadomo, że zbiegłe żubry korzystają z wolności na terenie Nadleśnictwa Kobiór. Ostatni raz, jak czytamy, widziane były na terenie leśnym w rejonie Cielmic.

– Prosimy o ostrożność! – czytamy w komunikacie OSP Kobiór. – W przypadku napotkania zwierząt prosimy poinformować Nadleśnictwo Kobiór (nr tel. 32 2188181) lub zgłosić zdarzenie, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Więcej informacji udzieliła Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach, prosząc przede wszystkim „mieszkańców Tychów i okolic, by w przypadku napotkania zwierząt, pod żadnym pozorem nie zbliżać się do nich”.

Leśnicy tłumaczą, że żubry (samce), każdy o wadze ok. 600 kg, na co dzień żyjące w rezerwacie przyrody „Żubrowisko” w Jankowicach, opuściły ten teren prawdopodobnie w poszukiwaniu swoich przysmaków, a są nimi m.in. żołędzie i kasztany.

Reklama

Leśnicy, jak czytamy w komunikacie RDLP, na bieżąco patrolują teren w poszukiwaniu zwierząt.

(pp)

Zbiegłe żubry zostały znalezione

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here