Czworo rannych, w tym kobieta w ciąży i dziecko

3
Fot. KPP Mikołów/112Tychy.pl

Do poważnego w skutkach wypadku drogowego doszło 3 grudnia po południu na mikołowskim odcinku DK 44. Sprawca zdarzenia ze złamanym kręgosłupem trafił do szpitala. Poszkodowane są w sumie cztery osoby, w tym kobieta w ciąży i dziecko.

.
Informację o wypadku dyżurny mikołowskiej komendy otrzymał kilka minut po godzinie 16.00.

Na Drodze Krajowej nr 44 (ul. Gliwicka) w sołectwie Śmiłowice, w rejonie skrzyżowania z ul. Zrębową (tuż przy restauracji Sjesta) doszło do zderzenia się trzech pojazdów.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów drogówki, kierujący nissanem 83-letni mężczyzna, jadący w kierunku Gliwic, nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na poprzedzający go samochód osobowy marki Opel. Kierowca Opla zatrzymał się bowiem, aby skręcić w lewo. Opel przemieścił się na przeciwległy pas jezdni, zderzając się czołowo z prawidłowo jadącym w kierunku Mikołowa samochodem marki Hyundai.

W wypadku poszkodowane zostały cztery osoby, w tym 4-letnie dziecko oraz kobieta w ciąży. Wszyscy trafili do szpitali na terenie województwa śląskiego. Według lekarzy, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Najcięższych obrażeń doznał sprawca wypadku, 83-letni mieszkaniec Gliwic. Stwierdzono u niego złamanie kręgosłupa.

(JJ)

3 KOMENTARZE

  1. …tak się kończy”jazda na d…”, bo policja takie zachowanie ma też w…..głębokim poważaniu, choć niedawno weszły przepisy, itp. itd……Tyle…..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here