Czytelnicy informują, my publikujemy. Auta blokują tunel

1
fot. zew

W wydaniach papierowych Nowego Info od początku funkcjonuje rubryka pn.: „Nowe Info, w czym możemy pomóc?”. Publikujemy tu, zapewniając anonimowość, krótkie interwencje Czytelników (niekiedy wraz z przysłanymi do nas zdjęciami ilustrującymi problem) na temat m.in. zauważonych przez nich nieprawidłowości w funkcjonowaniu gmin lub komentarze dotyczące spraw publicznych.

Oto jedna z licznych interwencji opublikowanych w aktualnym papierowym wydaniu „Nowego Info”:

Tyszanka: Przy al. Niepodległości 56 w Tychach, niedaleko Urzędu Skarbowego, znajduje się tunel znacznie skracający pieszym drogę do ul. Cyganerii. Niestety, po drugiej stronie parkują samochody, co zmusza przechodniów do uciążliwego przepychania się między tymi autami (zdjęcie). Natomiast przejechanie tamtędy wózkiem inwalidzkim lub nawet dziecięcym nieraz w ogóle nie jest możliwe. Dobrze by było, aby drogowcy zechcieli wyznaczyć przejście dla pieszych za tym tunelem i otoczyć go słupkami lub innymi ogranicznikami uniemożliwiającymi parkowanie. Przydałoby się to tym bardziej, że chodnik w kierunku ul. Cyganerii został właśnie wyremontowany i zapewne więcej osób będzie korzystało z tej trasy.

(pp)

1 KOMENTARZ

  1. Ten artykuł to jak benzyna wlana do ognia. Mam nadzieje ze mój wpis dotrze w końcu do osób mogących coś zrobić w tej sprawie. Na niniejszym zdjęciu jednym z samochodów jest mój. Nazywam sie Artur Glowacki i jestem mieszkańcem bloku wspólnoty ROM 3. Odkąd tu mieszkam, a mija już 15 lat, toczy sie tu batalia o zamknięcie tej drogi i uznanie ja jako wewnętrzna. Postawienie słupków na chodniku uniemożliwiających parkowanie to spór trwający 5 lat. Pisma jakie otrzymywaliśmy od urzędników z UM i Zmum i MZBM napawały nas śmiechem. Udało sie ! Mamy słupki i można bezpiecznie chodzić po chodniku, bez obawy ze nas ktoś rozjedzie.
    Odnośnie wspomnianego przejścia. Parkują tu osoby pracujące w Urzędzie Skarbowym,, rodzice dowożący dzieci do przedszkola i….. zakupowicze. Kiedyś dojeżdżający pierw do hali mięsnej, a teraz do nowego sklepu.
    Problem polega na tym, ze – pomimo centrum miasta – jest to najbardziej olewana i zaniedbana dzielnica. Nie ma rozwiązanego problemu parkingowego, choć jest na nie miejsce. W trakcie ulew zalewa nam samochody. Parkują tu osoby, utrudniając lokalne życie przy pustych, płatnych parkingach miejskich. Droga Pani – pisze do autorki skargi – będziemy parkować w przejściu ponieważ osoby tu nie mieszkające zabierają nam miejsca parkingowe wzdłuż naszej wspólnoty.
    Zachęcam do zajęcia sie tym problemem i zmobilizowanie urzędników do zainteresowania sie naszym losem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here