Czytelnicy informują, my publikujemy. Brak parkingu na potrzeby lodowiska przy ul. Brzozowej. Niszczenie trawników.

2

W wydaniach papierowych Nowego Info od początku funkcjonuje rubryka pn.: „Nowe Info, w czym możemy pomóc?”. Publikujemy tu, zapewniając anonimowość, krótkie interwencje Czytelników (niekiedy wraz z przysłanymi do nas zdjęciami ilustrującymi problem) na temat m.in. zauważonych przez nich nieprawidłowości w funkcjonowaniu gmin lub komentarze dotyczące spraw publicznych.

Oto jedna z licznych interwencji opublikowanych w aktualnym papierowym wydaniu „Nowego Info”:

Czytelniczka z Tychów: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji powinien postarać się o wybudowanie parkingu dla użytkowników lodowiska sezonowego przy ul. Brzozowej. Jeszcze nie ma ferii, a już mieszkańcy nie mogą w tamtej okolicy zaparkować swoich samochodów. Wszystkie wolne miejsca zajmują auta, którym przywożone są na lodowisko dzieci. Przyjeżdżają tu i autobusy. Mieszkam tam. Zwróciłam uwagę jednemu z przyjezdnych kierowców, że zajmuje miejsce lokatorom pobliskiego bloku. Usłyszałam w odpowiedzi: „Co mnie to obchodzi”. Trudności z zaparkowaniem trwają cały rok, bo jak nie ma lodowiska, to organizowany jest tu turniej piłki plażowej. Samochody nie mieszczą się na jezdni, parkują na trawniku (zdjęcie). Co robi straż miejska? Aby dotrzeć z ul. Brzozowej na lodowisko trzeba przejść przez trawnik. Zadeptywanie zieleni ma tu masowy charakter. Też bez żadnych konsekwencji.

 

2 KOMENTARZE

  1. Przy skrzyżowaniu Hlonda i Braterskiej są miejsca postojowe. Na Rynku zresztą też. Ale widać, że tych kierowców nóżki zbyt bolą, więc parkują pod samym lodowiskiem/boiskiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here