Czytelnicy informują, my publikujemy. Kable wychodzące ze słupa.

1

W wydaniach papierowych Nowego Info od początku funkcjonuje rubryka pn.: „Nowe Info, w czym możemy pomóc?”. Publikujemy tu, zapewniając anonimowość, krótkie interwencje Czytelników (niekiedy wraz z przysłanymi do nas zdjęciami ilustrującymi problem) na temat m.in. zauważonych przez nich nieprawidłowości w funkcjonowaniu gmin lub komentarze dotyczące spraw publicznych.

Oto jedna z licznych interwencji opublikowanych w aktualnym papierowym wydaniu „Nowego Info”:

Mieszkaniec Tychów: Zwracam uwagę na betonowy słup latarni stojący przy ul. Stefana Grota-Roweckiego koło przystanku „Elfów”. Ze słupa tego wychodzą dwa białe kable (zdjęcie). Jeden, rozpięty między drzewami, idzie na lewo, a drugi też wisi na drzewach, ale idzie na prawo. Oba te przewody wetknięte są do sąsiednich betonowych latarni (jeden do lewej, a drugi do prawej). Stan taki trwa od wielu miesięcy i nikt nie reaguje. Nie wiem, czy tak powinno być. W każdym razie wygląda to ohydnie, jak w jakiejś biednej, prowincjonalnej afrykańskiej osadzie, a przecież jesteśmy zaledwie kilkaset metrów od ratusza!

 

1 KOMENTARZ

  1. A do tego sa to przewody typu YDYp ktore nie nadaja sie do ukladania na zewnatrz. Jesli jest to prowizorka do czasu wymiany bo np. uskodzony jest kabel to powinno to byc zrobione z kabla YKY oraz przynajmniej do 3m nad pozionem ziemi zabezpieczone przed dostepem osob niepowolanych i uszkodzeniem mechanicznym np. za pomoca rury stalowej lub ceownika stalowego, zamocowanego do slupa tasma stalowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here