Czytelnicy informują, my publikujemy. Spalony pojemnik na odpady

0
Śmieci w miejscu spalonego pojemnika na śmieci, 29.05.2020; fot. czytelnik

W wydaniach papierowych Nowego Info od początku funkcjonuje rubryka pn.: „Nowe Info, w czym możemy pomóc?”. Publikujemy tu, zapewniając anonimowość, krótkie interwencje czytelników (niekiedy wraz z przysłanymi do nas zdjęciami ilustrującymi problem) na temat m.in. zauważonych przez nich nieprawidłowości w funkcjonowaniu gmin lub komentarze dotyczące spraw publicznych.

Oto jedna z licznych interwencji opublikowanych w aktualnym papierowym wydaniu dwutygodnika „Nowe Info”. Czytelnik zgłosił ją 29 maja br.

Czytelnik z Tychów: Ponad miesiąc temu ktoś podpalił kontener na odpady plastikowe w śmietniku przy ulicy Poziomkowej 48-50. Pojemnik spalił się doszczętnie. W śmietniku nadal znajdują się jego resztki. Od tamtej pory mieszkańcy wyrzucają plastiki na ziemię. Urosła już tam spora hałda (przesyłam zdjęcie). Dzwoniłem w sprawie nowego kontenera do spółdzielni Oskard, ale ta odbija piłeczkę, że to sprawa spółki śmieciowej Master. Tam z kolei dowiedziałem się, że mamy interweniować w Urzędzie Miasta! Ile może trwać załatwienie tak prostej sprawy?

Od redakcji: dziś (14 czerwca) czytelnik poinformował nas, że w śmietniku pojawił się w końcu nowy kontener.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here