Czytelnicy informują, my publikujemy. Zarośnięty chaszczami peron w centrum miasta.

1

W wydaniach papierowych Nowego Info od początku funkcjonuje rubryka pn.: „Nowe Info, w czym możemy pomóc?”. Publikujemy tu, zapewniając anonimowość, krótkie interwencje Czytelników (niekiedy wraz z przysłanymi do nas zdjęciami ilustrującymi problem) na temat m.in. zauważonych przez nich nieprawidłowości w funkcjonowaniu gmin lub komentarze dotyczące spraw publicznych.

Oto jedna z licznych interwencji opublikowanych w aktualnym papierowym wydaniu „Nowego Info”:

Mieszkaniec Tychów: Przechodziłem niedawno przez drewniany wiadukt koło dawnej stacji kolejowej Tychy Miasto. Pociągi od dawna już się tu nie zatrzymują. Jeden peron jest bardzo zaniedbany, Kompletnie zarosło go wysokie zielsko. Wejście po schodach jest zablokowane. Właśnie przejeżdżał pociąg pasażerski od strony Tychów Lodowiska (zdjęcie). Jechali w nim, jak się domyślam, głównie tyszanie, więc widok takiego peronu ich nie zdziwił, bo wiedzą jak tu jest. Ale pewnie pasażerowie spoza Tychów, jadąc tą trasą, dziwią się bardzo, widząc te chaszcze na peronie. Jak to jest możliwe, że ścisłe centrum miasta, bo tam właśnie leży dawna stacja kolejowa Tychy Miasto, od lat zarasta dziką roślinnością? Co to za gospodarz, który do czegoś takiego doprowadził?! Czy naprawdę nikt z decydentów tego nie dostrzega? Rozumiem, że to pewnie własność PKP, ale co władze miasta robią, aby zmienić wygląd tego miejsca?

 

1 KOMENTARZ

  1. Potwierdzam, że tak wygląda peron na byłej stacji Tychy Miasto. Z tego dworca przez 20. lat odjeżdżałem pociągiem do pracy i wracałem z pracy tą samą trasą. A czy pamięta jeszcze ktoś, gdy w Tychach była dyskusja, co z tymi dworcami i peronami zrobić?! Tak, tak, były nawet plany, żeby wykop torowiska zasypać, a najlepiej zalać wodą i zatopić?! Może te plany wróciły i ta trawa na w/w dworcu ma służyć jako tereny zielone pod wodą?! Może nawet sinice z Paprocańskiego Jeziora tu zagoszczą, może im lepiej by tu było, jak w jeziorze, gdzie wszyscy ich „tępią” na wyszukane metody?! Może?! Wszak władze w Tychach mamy wciąż te same?!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here