Dachowanie w Woli. Kierowca był pijany

0
fot. Wypadek w Woli, z 8 na 9 lipca 2020, fot. OSP Wola/fb

Dzisiaj w nocy, z 8 na 9 lipca, w Woli doszło do wypadku drogowego, w którym poważnie ucierpiał pasażer. Opel vectra, którym podróżował, zjechał z drogi do przydrożnego rowu i dachował. Jak podaje policja, okazało się, że kierowca był pijany w chwili zdarzenia.

Policyjny patrol został skierowany na miejsce o 23.30. Jak podaje rzecznik policji, do zdarzenia doszło około pół godziny wcześniej w Woli na ul. Pszczyńskiej, na wysokości posesji nr 9, na tamtejszym łuku drogi. Po przybyciu mundurowi zastali już służby medyczne. Ratownicy udzielali pomocy rannemu pasażerowi, który ostatecznie został przetransportowany do szpitala.

–  Stan zdrowia kierowcy nie wymagał hospitalizacji, niestety zainteresowanie policjantów wzbudził jego stan trzeźwości. Mieszkaniec Woli wydmuchał znacznie ponad promil alkoholu. Obydwaj mężczyźni jechali oplem vectrą – relacjonuje rzecznik pszczyńskiej policji.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi i zjechał do przydrożnego rowu. Dodatkowo samochód przewrócił się na dach. Policjanci będą ustalać, jaki był dokładny przebieg tego zdarzenia.

Tej nocy odnotowano znaczne opady deszczu, w związku z czym nawierzchnia jezdni była mokra.

(t), źródło: KPP Pszczyna

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here