Darmowy koncert pod Żyrafą: na finał T.Love

0
Jedną z gwiazd koncertu będzie Acid Drinkers; fot. Kobaru/acid-drinkers.com

W sobotę 26 sierpnia w Parku Miejskim (plac pod Żyrafą) odbędzie się darmowy koncert gwiazd polskiej sceny muzycznej. Będzie coś dla fanów rocka i hip-hopu. Całość poprowadzi Piotr Bałtroczyk.

Początkowo koncert miał się odbyć na Stadionie Miejskim, ale nikłe było zainteresowanie biletami w cenie Sprzedano ich niespełna 250. Miasto Tychy zarezerwowało w budżecie na organizację imprezy pół miliona złotych.

Pierwszy wystąpi Miuosh (godz. 15.30) – raper i producent muzyczny i właściciel studia nagraniowego. Zaczynał w katowickim zespole hiphopowym Projektor. Pierwszy, sukces raper odniósł za sprawą wydanej w 2012 r. płyty „Prosto przed siebie”. Od 2010 r. jest członkiem zespołu 19SWC.

O 16.45 na scenę wkroczy Acid Drinkers – legenda polskiego heavy metalu. Grupa powstała w 1986 r. w Poznaniu. Zespół tworzą basista i wokalista Tomasz „Titus” Pukacki, gitarzyści Darek „Popcorn” Popowicz i Robert „Bobby” Zembrzycki oraz perkusista Maciej „Ślimak” Starosta. Zespół zyskał popularność już za sprawą wydanego w 1990 r. debiutanckiego albumu pt. „Are You a Rebel?” Nagrania z nurtu crossover thrash były oparte głównie na humorystycznych tekstach, co przyczyniło się do pozyskania szerszego grona odbiorców. Do 2014 r. grupa wydała czternaście albumów studyjnych i ośmiokrotnie otrzymała nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego, Fryderyka.

Jedną z gwiazd koncertu będzie Myslovitz; fot. myslovitz.pl

O godz. 18.30 zagra Myslovitz. Kariera Artura Rojka i spółki wystrzeliła w górę w 1999 r. za sprawą przebojowej płyty „Miłość w czasach popkultury”, choć już wcześniejsze albumy przyniosły takie hity jak „Scenariusz dla moich sąsiadów”, „Zwykły dzień”, „Z twarzą Marylin Monroe”, czy „Peggy Brown”. Muzyka mysłowiczan była bardzo gitarowa (brit-popowa), melodyjna z niebanalnym głosem i tekstami Rojka. Słychać w niej było inspiracje Oasis czy Radiohead. W 2012 r. z grupy odszedł Artur Rojek, realizując projekty solowe i organizując Off Festival. Myslovitz w 2013 r. nagrali album „1.577” z nowym wokalistą Michałem Kowalonkiem.

Na godz. 20.15 zaplanowano koncert hiphopowej grupy Kaliber 44, która obok takich zespołów jak Molesta Ewenement, Slums Attack, czy Nagły Atak Spawacza, z dorobkiem ponad 150 tys. sprzedanych płyt należy do najpopularniejszych przedstawicieli tego gatunku w Polsce. K44 powstał w 1994 r. w Katowicach. W 1998 r. po opuszczeniu składu przez Magika (Paktofonika) formuła Kaliber 44 została rozwinięta o koncertową formację Baku Baku Skład. W 2003 r. formacja zaprzestała działalności, a jej współzałożyciel Marcin „AbradAb” Marten rozpoczął solową działalność artystyczną. Ostatecznie 2013 r. doszło do oficjalnej reaktywacji grupy.

Koncert w Tychach zwieńczy występ T.Love (godz. 22.00), świętującego swoje 35-lecie. Muniek Staszczyk zaśpiewa więc największe przeboje grupy, począwszy od albumu „Wychowanie” (1989), kiedy zespół był pod wpływem punk rocka, poprzez utwory późniejsze utrzymane w stylistyce reggae, rock and rolla, glam rocka i pop rocka. Większość albumów grupy uzyskało przecież status złotych i platynowych. Na koncercie nie może zabraknąć „Warszawy”, „Kinga”, „Stokrotki”, „Ajrisz”, „Jest super” czy „Chłopaków”, którzy „nie płaczą”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here