Demolka w Opolu. Pewne zwycięstwo GKS Tychy

0
Radość tyszan po golu Stebleckiego (klęczy); fot. Łukasz Sobala

Piłkarze GKS Tychy wygrali w wyjazdowym spotkaniu 33. kolejki Fortuna 1 Ligi z Odrą Opole 5:1. Bramki strzelali Steblecki, Jakub Piątek, Biel, Kargulewicz oraz Mańka. Podopieczni Artura Derbina mimo tego nie są jeszcze pewni bezpośredniego awansu do ekstraklasy.

Wynik spotkania otworzył Sebastian Steblecki w 36. minucie meczu. Pomocnik GKS wykorzystał świetne dośrodkowanie Macieja Mańki i głową pokonał bramkarza zespołu gospodarzy.

Radość tyszan nie trwała jednak długo, bo już w 41. minucie Kacper Tabiś wyrównał – piłkę po jego strzale trącił jeszcze Bartosz Szeliga, a ta wpadła do siatki obok zaskoczonego Konrada Jałochy.

W drugiej połowie strzelali już tylko Trójkolorowi. W 60. minucie Jakub Piątek trafił na 2:1, dobijając strzał Bartosza Biela, a dziewięć minut później Biel już osobiście wpisał się na listę strzelców, kiedy piłka po strzale głową po raz kolejny wpadła do bramki Odry.

W końcówce spotkania Kamil Kargulewicz wbiegł z piłką w pole karne, kapitalnie minął kilku rywali na niewielkiej przestrzeni i dobił przeciwników czwartą bramką, a kiedy wydawało się, że sędzia lada moment zakończy spotkanie, Mańka ustalił wynik spotkania na 5:1, kończąc kontratak tyskiego zespołu.

Pomimo efektownego zwycięstwa, piłkarze GKS dalej muszą walczyć o miejsce w czołowej dwójce ligowych drużyn, które bezpośrednio awansują do PKO Ekstraklasy. W ostatniej kolejce mierzą się z Łódzkim Klubem Sportowym, który ma zapewniony awans w barażach. Tyszanie muszą ten mecz wygrać i liczyć na potknięcia Radomiaka i Bruk-Betu Termaliki. Ci pierwsi grają z Koroną Kielce, a drudzy ze Stomilem.

6 czerwca 2021, Stadion Miejski w Opolu

Odra Opole – GKS Tychy 1:5 (1:1)

Bramki: 41’ Tabiś – 36’ Steblecki, 60’ J. Piątek, 69’ Biel, 88’ Kargulewicz, 90’+4 Mańka

Odra: Sapielak – Tabiś, Kastrzycki, Wypych, Winiarczyk – Drewniak (77’ Kort), Trojak – Mikinić (66’ Żak), Wróbel, Nowak (77’ Surzyn) – Czapliński (62’ Piech)

GKS: Jałocha – Mańka, Sołowiej, Szymura, Szeliga – Biel (71’ Moneta), J. Piątek (73’ Paprzycki), Steblecki, Żytek (78’ Norkowski), K. Piątek (46’ Kargulewicz) – Lewicki (84’ Kasprzyk)

Żółte kartki: Wróbel, Trojak – Żytek, J. Piątek, Szeliga, Moneta.