Dewastacja na Paprocanach. Wandale sami zgłosili się na policję

0
Zniszczony taras; fot. KMP Tychy

W nocy z soboty na niedzielę (10-11 października) ktoś zdewastował lampy i drewniane tarasy na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany. Sprawa miała nieoczekiwany finał.

Po akcie wandalizmu prezydent Tychów Andrzej Dziuba napisał na swoim profilu facebookowym:

Fot. FB/Andrzej Dziuba – Prezydent Tychów

„Serdecznie pozdrawiam wandali, którzy w nocy z soboty na niedzielę zniszczyli lampy oraz uszkodzili tarasy na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany. Nie mogę zrozumieć, jak można niszczyć naszą wspólną własność! Na szczęście wszystko uchwyciły kamery monitoringu znajdujące się na terenie ośrodka – taśmy zostały już przekazane tyskiej policji. Mam nadzieję, że szybko uda się namierzyć sprawców”.

Dziś (14 października) Barbara Kołodziejczyk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tychach poinformowała nas, że w tej sprawie do jednostki zgłosiło się dwóch młodych tyszan w wieku 17 i 18 lat. Przyznali się, że to oni zniszczyli lampy i tarasy

Policja potwierdza, że chuligani zniszczyli lampy oraz drewniane szczeble tworzące palisadę między jeziorem a Kajakową Przystanią na Paprocanach. Straty sięgają blisko 10 tysięcy złotych.

Policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy i przedstawili już sprawcom zarzut zniszczenia mienia. Za popełnione przestępstwo Kodeks karny przewiduje karę nawet 5 lat więzienia.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here