Diamentowe i złote gody małżeńskie

0
Małżonkowie z 50-letnim stażem z wiceprezydentem Igorem Śmietańskim, fot. UM Tychy

Diamentowe i złote gody małżeńskie. 14 par z Tychów świętowało 23 listopada 50-lecie małżeństwa. Jubilaci odebrali „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Cztery pary odebrały gratulacje za 60 lat wspólnego życia w związku małżeńskim.

Podczas uroczystości wiceprezydent Tychów Igor Śmietański pogratulował małżonkom pięknego jubileuszu i życzyła wielu kolejnych wspólnych lat. Zaproszonym gościom w tym szczególnym momencie towarzyszyli najbliżsi – rodzina i przyjaciele.

Medale  otrzymali: Janina i Andrzej Będkowscy, Wanda i Bronisław Białkowie, Jadwiga i Witold Ciuciasowie, Kazimiera i Józef Dziduchowie, Renata i Zygfryd Glinkowie, Elżbieta i Józef Jonderko, Antonina i Jan Kuczkowie, Irena i Marcin Morzykowie, Barbara i Norbert Musiołowie, Maria i Henryk Osadnikowie, Krystyna i Tadeusz Sańko, Irena i Józef Walukiewiczowie, Halina i Tadeusz Więcławowie, Helena i Jan Wybrańcowie.

Medal za długoletnie pożycie małżeńskie to najczęściej przyznawane przez prezydenta RP polskie odznaczenie państwowe. Medale wręczane są osobiście obojgu małżonkom z okazji 50-tej rocznicy ślubu. W imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Tychach wręczenia odznaczeń dokonuje prezydent miasta lub jego zastępcy na specjalnej uroczystości organizowanej przez Urząd Stanu Cywilnego.

W uroczystości wzięły udział także cztery pary z 60-letnim stażem małżeńskim: Krystyna i Zygmunt Fagasowie, Józefa i Zygmunt Kojowie, Helena i Tadeusz Nigowscy Rozalia i Franciszek Nowrotowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here