Dieta pudełkowa – uratuj się przed dodatkowymi kilogramami

0

W zrzucaniu wagi jedną z najtrudniejszych rzeczy, jakich trzeba dokonać, jest codzienne walczenie z pokusami w postaci dodatkowych, niezdrowych przekąsek, dodatkowych porcji, alkoholu, który ma w sobie tak wiele kalorii, a także unikania ćwiczeń. Dieta potrafi być naprawdę obciążająca dla organizmu, który bardzo często uzależniony jest na przykład od cukru. Fit catering, przynajmniej w teorii, rozwiązuje kłopoty związane z trzymaniem diety. W teorii, bo przecież nikt nie będzie pilnował naszej sumienności w codziennym zdrowym odżywianiu. Prostych sposobów na oszukanie jest wiele, a jednym z nich, i prawdopodobnie najprostszym, jest zwykłe podjadanie. Mając dietę pudełkową, zyskujemy gwarancję, że pod nasze drzwi każdego dnia trafiać będą pyszne potrawy przygotowane idealnie pod nasze potrzeby. Mamy też pewność, że każdego dnia będziemy w stanie wypełnić swoje kaloryczne zapotrzebowanie wyłącznie zdrowymi daniami, za które twój organizm Ci podziękuje.

Odchudzający fit catering – jak dobrać kaloryczność

Najprostsza zasada odchudzania mówi, że będziemy tracić wagę, jeśli tylko zaczniemy być na deficycie kalorycznym. Deficyt ten oznacza, że w trakcie dnia powinniśmy przyswoić mniej kalorii, niż spalamy. Nasz organizm w przypadku braków będzie posiłkować się tym, co mamy w „banku rezerw”, a więc również i tkance tłuszczowej, która nas pokrywa.

Dlatego też warto skontaktować się z dietetykiem, zanim podejmiemy decyzję odnośnie fit cateringu. Specjalista np. z https://bedietcatering.pl/lodz/ pomoże nam dobrać odpowiednie proporcje składników odżywczych, a także powie nam, ile kalorii dziennie powinniśmy przyswajać.

Odchudzanie – fit catering połącz z ćwiczeniami

Jeśli jesteśmy łasuchami, dla których jedzenie jest zwyczajnie przyjemnością, warto rozważyć zwiększoną aktywność fizyczną. Ma ona wiele zalet, które omówimy sobie za chwilę.

Przede wszystkim ćwiczenia rozwijają nas samych. W trakcie ich wykonywania wzrośnie nasza kondycja, siła lub elastyczność naszego ciała. Wszystko zależy od ćwiczeń, jakie wykonujemy. Ćwiczenia pomagają też ujędrnić ciało, które właśnie wyszczupliliśmy.

Aktywność fizyczna świetnie wpływa też na umysł, bo od wielu codziennych kłopotów pozwala się odciąć, lub daje nam chwilę na przemyślenie czegoś dokładnie. Przede wszystkim jednak ruch daje nam zastrzyk hormonów szczęścia, które świetnie nastrajają do kolejnych wyzwań, na przykład diety.

Ostatnim z atutów, jakie omówimy, jest najzwyklejsze w świecie spalanie kalorii. W szczególności na uznanie zasługują tu ćwiczenia cardio, które pozwalają nam spalić ich całkiem sporo w stosunkowo niedługim czasie.

Przecież im więcej kalorii spalimy w trakcie dnia, tym więcej będziemy mogli ich przyswoić i nadal znajdować się na kalorycznym deficycie – nie powinniśmy jednak przesadzać, ani z ćwiczeniami, ani z dodawaniem sobie w ten sposób posiłków.

Najważniejsze to znaleźć balans we wszystkim, co robimy i nie katować się ogromnymi deficytami, bo może mieć to zły wpływ na nasze zdrowie. Dlatego na każdym kroku chudnięcia potrzebna jest kontrola kogoś, kto sprawdzi, jak nasze działania wpływają na nasz organizm. W idealnym scenariuszu będą to dietetycy i trenerzy pomagający nam w ćwiczeniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here