Dlaczego tak istotne są pierwsze lata edukacji? Bezpłatny wykład online

0
Źródło: UM Tychy

Jak informuje Urząd Miasta Tychy, w czwartek 20 maja br. w godzinach od 18.00 do 20.30 odbędzie się bezpłatna konferencja online dla nauczycieli i rodziców dzieci do 9. roku życia, do której każdy uczestnik będzie miał dostęp aż 30 dni po wydarzeniu. Zostały ostatnie dwa dni na zgłoszenie. Jak pracować z dzieckiem, aby uważnie budować jego rozwój oraz świadomie i odpowiedzialnie przygotować go do wyzwań, jakie postawi przed nim przyszłość. Gościem konferencji będzie Marek Kaczmarzyk – profesor Uniwersytetu Śląskiego, biolog, neurodydaktyk, nauczyciel i wykładowca.

Na bardzo wczesnym etapie stare i nowe struktury mózgu, które w większości występują także u innych organizmów, wiążą się ze sobą w wyjątkowy dla człowieka sposób. Właśnie ta unikalność owych połączeń czyni z nas ludzi. Proces ten nie zachodzi jednak jedynie pod wpływem specyficznych dla nas genów. Przeciwnie, wymaga silnego wpływu środowiska społecznego. Wymaga obecności świadomych swojej roli dorosłych. Dotyczy to wielu obszarów naszego życia, takich jak kompetencje językowe, adekwatne reakcje emocjonalne czy związek między sprawnością fizyczną, a zdolnością do myślenia abstrakcyjnego – mówi prof. Marek Kaczmarzyk.
Zdaniem badaczy, już w wieku sześciu lat mózg człowieka uzyskuje około 90 procent swojej ostatecznej wielkości. Już samo to zwraca uwagę na znaczenie wczesnych etapów jego rozwoju i chociaż później także dzieją się w nim bardzo istotne rzeczy, bez wątpienia wczesne lata życia decydują o fundamencie, na którym człowiek zbuduje swoje życie.

Zapraszam do udziału w dyskusji o małych właścicielach wielkich mózgów czyli o tym, w jaki sposób na wczesnych etapach dzieciństwa wspierać małe dzieci. To świetna okazja, by dowiedzieć się, co możemy zrobić, by zrozumieć najmłodszych i wesprzeć ich w dalszym rozwoju – zachęca Maciej Gramatyka, wiceprezydent Tychów ds. społecznych.
Konferencję organizuje Urząd Miasta Tychy, Miejskie Centrum Oświaty i EduAkcja.

Więcej szczegółów na temat konferencji można znaleźć TUTAJ.

ZAPISY TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here