Dlaczego warto położyć tapetę ścienną?

0

Kłaść czy nie kłaść – oto jest pytanie :). Wiele osób planujących remont mieszkania dopuszcza montaż tapety ściennej, ale ma pewne obawy – w tym artykule postaramy się je rozwiać.

Tapety ścienne bardzo często kojarzą nam się z tymi stosowanymi w dawnych czasach PRL-u. Tapety były bardzo słabej jakości – zazwyczaj po prostu to był grubszy pomalowany papier, który aplikowało się na ścianę przy pomocy czegokolwiek co nadawało się do klejenia. Nic dziwnego, że takie tapety miały tendencję do odklejania się, łatwo też było je uszkodzić. Problematyczne bywało także późniejsze pozbycie się ich ze ściany. Niełatwo też było usunąć ze ściany stary klej, który niejednokrotnie głęboko wnikał w tynk powodując problemy w pokryciu powierzchni nową farbą. Obecnie tego typu problemów raczej już nie ma – no chyba, że tapetujemy mieszkanie naprawdę najtańszym kosztem. Rozwój technologiczny umożliwił produkowanie tapet ściennych naprawdę wysokiej jakości. Podobnie dużą wagę przykłada się do produkcji odpowiednio wygodnego w użyciu kleju, którym nie tylko łatwo się tapetuje, ale też takiego, który bez problemu można później usunąć ze ściany. Niektóre kleje do tapet dobrej jakości wystarczy po prostu zmyć ze ściany ciepłą wodą z dodatkiem detergentu.

Tapeta Marburg, źródło: https://innetapety.pl/tapety-marburg

Ogromna różnorodność wzorów tapet

Jeśli mieliśmy już możliwość przeglądania katalogów tapet, to zapewne zauważyliśmy jak oszałamiający jest obecnie ich wybór. Bardzo dobrze widać to w internetowych sklepach z tapetami ściennymi – przejrzenie całego asortymentu jest praktycznie niemożliwe – dlatego w sklepach stosuje się rozmaite filtry cech, dzięki czemu można szybciej znaleźć tapetę, która odpowiada naszym potrzebom. Dzięki dużej dostępności i różnorodności naprawdę bez problemu wcześniej czy później znajdziemy wzór, który będzie się nam podobał. A producenci tapet nieustannie dokładają starań, by dostarczać co raz to nowe, dopasowane do zmieniających się trendów wnętrzarskich kolekcje. Decydując się na tapetę profesjonalnej marki wnętrzarskiej mamy też ułatwienie w aranżacji wnętrza – producenci bowiem dostarczają liczne przykładowe aranżacje z udziałem zaprojektowanych przez nich tapet ściennych. Jeśli w takim katalogu znajdziemy aranżację, która nam się spodoba, bez problemu możemy jej elementy zastosować w wyposażeniu naszego mieszkania.

Wielka różnorodność wzornictwa umożliwia uwzględnienie tapety ściennej praktycznie w każdej aranżacji: minimalistycznej, industrialnej, klasycznej, art deco, kolonialnej, skandynawskiej, prowansalskiej i wszelkiej innej jaka nam się zamarzy. Przy tej okazji warto też zwrócić uwagę na ogromne możliwości aranżacyjne jakie dają liczne fototapety. Fototapety ścienne to też osobna niezwykle obszerna kategoria tapet dekoracyjnych. Fototapetę w sklepach internetowych wybiera się przeglądając po prostu albumy ze zdjęciami. Po wybraniu wzoru podajemy jedynie jaki wymiar jest nam potrzebny. Zakupione rolki otrzymujemy kurierem.

Niewątpliwą ogromną zaletą tapet dekoracyjnych jest możliwość przeprowadzenia niesamowitej metamorfozy wnętrza przy stosunkowo niewielkich kosztach. Potrzebne fundusze stają się jeszcze mniejsze, gdy decydujemy się położyć tapetę samemu.

Artykuł opracowany przy współpracy ze sklepem internetowym Innetapety.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here