Dlaczego warto zlecić czyszczenie tapicerki meblowej i dywanów profesjonalistom

0

Kanapa czy dywan w dużej mierze nadają styl i charakter salonowi czy pokojom naszych pociech. To jednocześnie elementy najbardziej narażone na zabrudzenia oraz gromadzenie się kurzu i roztoczy. Mimo to regularne czyszczenie tapicerki meblowej, dywanów czy wykładzin to wciąż rzadkość w polskich domach. Dlaczego warto to zmienić i regularnie zlecać takie usługi profesjonalistom?

Wady samodzielnego czyszczenia

Niektórzy z nas próbują odświeżyć tapicerkę meblową lub dywany na własną rękę. Metoda ta jest jednak czasochłonna, wymaga od nas sporo wysiłku, ale przede wszystkim ma wady i przynosi pozorne korzyści.

Używając niewłaściwych narzędzi (np. twardych szczotek) możemy uszkodzić włókna tapicerki czy dywanu. Niespłukany dokładnie środek piorący pozostawia osad mydlany, który działa na kurz jak magnes. Użycie wody w takim domowym praniu może spowodować kurczenie się lub wybrzuszanie materiału. Wreszcie samodzielne czyszczenie powoduje, że wszystkie rozpuszczone zabrudzenia, wraz z wodą, przedostają się do głębszych warstw materiału i tam pozostają. Tak więc, po ciężkiej pracy możemy cieszyć się jedynie pozornym efektem i czystością.

Dlaczego profesjonalne czyszczenie?

Czyszczenie i pranie tapicerki kanap, wersalek, foteli, krzeseł oraz dywanów warto zlecić profesjonalistom, którzy dysponują profesjonalnym sprzętem, odpowiednimi środkami czyszczącymi oraz niezbędną wiedzą i doświadczeniem. Tacy fachowcy dobiorą właściwą metodę postępowania i wyczyszczą nasze obicia i dywany w sposób kompleksowy. Przede wszystkim zaś ich zabieg gwarantuje zadowolenie klienta.

Efekty pracy profesjonalisty – czego pozbywasz się ze swojej kanapy lub dywanu

Regularne, fachowe czyszczenie przedłuża żywotność tapicerki lub dywanu nawet o 30 proc. Możesz więc dłużej cieszyć się nimi i zaoszczędzić pieniądze na ich wymianę.
Regularnie pranie to także gwarancja skutecznego usunięcia miejscowych zabrudzeń i plam. Nie trzeba będzie już ich przykrywać narzutą lub poduszkami.

Nie bez znaczenia – w dobie powszechnych uczuleń – jest utrzymywanie higieny w domowych pieleszach. Regularnie prane obicia i dywany nie mają w sobie piasku, kurzu, złuszczającego się ludzkiego naskórka, sierści zwierząt i włosów oraz bakterii i roztoczy.
Ważny jest też walor estetyczny takich zabiegów. Kolory i struktura materiału wizualnie nie odbiegają od tych, którymi cieszyliśmy się w dniu zakupu. Meble i dywany zyskują też na wiele tygodni przyjemny zapach.

Oszczędność czasu i wygoda – usługa w domu klienta

Co ważne, nie musimy martwić się… logistyką. Aby mieć naprawdę czyste obicia meblowe i dywany, nie trzeba martwić się o transport, aby zawieźć kanapę czy duży dywan do profesjonalnego punktu usługowego. Wystarczy zadzwonić. Najczęściej bowiem fachowcy są mobilni i wykonają usługę w państwa domu, w dogodnym dla was terminie.

Czas schnięcia

Po praniu tapicerki lub dywanu czas całkowitego wyschnięcia materiału wynosi od 2 do 8 godzin. Wtedy można w pełni z nich korzystać. Ze wszystkich materiałów odsysane jest 95 proc. użytej wody. Technika prania nie powoduje przemaczania co oznacza, że po wypraniu dywanu wilgoć nie przedostaje się np. na panele podłogowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here