Dni Mikołowa – Grzeszczak, Gromee i Weekend

0

Tegoroczne Dni Mikołowa odbędą się w dniach 28-30 czerwca. Jak zwykle Miejski Dom Kultury zaoferował występy artystów w różnej stylistyce – od rocka, poprzez pop, muzykę klubową, po disco polo.

W piątek 28 czerwca odbędzie się druga edycja imprezy „Mikoł’OFF Festiwal!”. Na terenie Centrum Muzycznego Krawczyka 21 wystąpią zespoły: Syberian (godz. 17.00), Vixen (18.30) oraz Snowman (20.00 – zespół gra alternatywnego rocka, a jego współzałożycielem jest Michał Kowalonek – wokalista i gitarzysta, w latach 2012-18 członek zespołu Myslovitz). Imprezę poprowadzi Paweł „Konjo” Konnak – konferansjer, poeta i performer. Na festiwalu będzie też bezpłatna strefa zabaw dla dzieci.

W sobotę 29 czerwca na rynku o godz. 18.00 wystąpi BARANOVSKi, czyli Wojciech Baranowski, wokalista, kompozytor, autor tekstów i pianista, finalista czwartej edycji programu The Voice of Poland (2014). W 2015 r. dołączył do zespołu Xxanaxx, z którym nagrał album „FWRD”. W 2018 r. rozpoczął karierę solową.

O godz. 19.30 na scenie pojawi się Sylwia Grzeszczak. Słynie z niezwykłego głosu oraz umiejętności gry na pianinie, których połączenie z przekuwa w kolejne hity. W 2008 r. wydała swój debiutancki album „Ona i On”. Znajdujące się na krążku utwory były na szczytach list przebojów najważniejszych rozgłośni radiowych. Potem światło dzienne ujrzał singiel, „Małe rzeczy”. Utwór szybko stał się niekwestionowanym hitem lata 2011 r. W listopadzie 2016 r. ukazał się czwarty album Sylwii z hitem „Tamta dziewczyna”.

O godz. 21.00 wystąpi Gromee, producent muzyczny, remikser, autor tekstów, didżej i malarz, tworzący głównie muzykę klubową, reprezentant Polski (wraz z Lukasem Meijerem) w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji (2018). Jako producent współpracuje ze studiami nagraniowymi na całym świecie. W 2015 r. wydał singiel „Follow You”, który znalazł się wśród 100 najchętniej granych w radiu utworów w Europie. Zagrał koncerty m.in. przed Eltonem Johnem i Mariah Carey.

W niedzielę 30 czerwca o godz. 15.30 zaśpiewa Bernadeta Kowalska, a o godz. 17.30 Duo Fenix. Ci wykonawcy kojarzeni są z muzyczną sceną telewizji Silesia. Z kolei o 19.30 wystąpi zespół Autentikos, pochodzący z Mikołowa Mokrego. Tworzą piosenki o różnorodnej stylistyce muzycznej (od tanecznego funky po rock progresywny). Dni Mikołowa zakończa się z pewnością tanecznie, bo o godz. 21.00 zagra zespół Weekend z wielkim przebojem disco polo „Ona tańczy dla mnie”.

(JJ)

Dodaj komentarz