Do końca września darmowa jazda dzieci na legitymację szkolną

0
Automat ŚKUP na tyskim przystanku, fot, ZB

Do końca września darmowa jazda dzieci na legitymację szkolną. Dzisiaj (22.05) zarząd KZK GOP podjął uchwałę o przedłużeniu czasu na wyrobienie przez dzieci i młodzież (do lat 16) karty ŚKUP, która uprawnia do darmowego korzystania z komunikacji miejskiej w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Od początku 2018 roku dzieci i młodzież (do 16. roku życia) mogą za darmo korzystać z komunikacji miejskiej na terenie 41 gmin zrzeszonych w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Z uprawnienia tego można korzystać na podstawie ulgi zakodowanej na karcie ŚKUP lub na podstawie legitymacji szkolnej.

Śląska Karta Usług Publicznych (ŚKUP) powstała jako wspólny projekt gmin aglomeracji katowickiej oraz Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (KZK GOP). Karta ŚKUP spełnia wiele funkcji, jest używana m.in. jako bilet komunikacji miejskiej. I właśnie uprawnienie dzieci i młodzieży do darmowego korzystania z autobusów, trolejbusów i tramwajów w GZM jest kodowane na tej karcie. Docelowo tylko na podstawie ŚKUP będzie można korzystać z bezpłatnych przejazdów, ale wg statystyk KZK GOP, na ponad 130 tys. dzieci upoważnionych do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską na terenie metropolii, do tej pory wydano zaledwie 60 tys. kart ŚKUP z zakodowaną ulgą darmowego podróżowania.

We wtorek 22 maja zarząd KZK GOP podjął uchwałę o przedłużeniu czasu na wyrobienie przez dzieci i młodzież (do lat 16) karty ŚKUP, która uprawnia do darmowego korzystania z komunikacji miejskiej – poinformowała nas Urszula Żbikowska, główny specjalista Departamentu Promocji i Komunikacji Społecznej Górnośląsko–Zagłębiowskiej Metropolii. – Uczniowie, którzy jeszcze nie wyrobili swojej karty, dzięki decyzji zarządu KZK GOP, mają na to więcej czasu.

Do końca września bieżącego roku, jak słyszymy, będzie można jeździć za darmo zarówno na podstawie karty ŚKUP, jak i legitymacji szkolnej.

Wniosek o kartę ŚKUP można złożyc np. przez Internet (www.portal.kartaskup.pl)

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here