Dobre wieści: wyzdrowiała czwarta osoba. Złe: do tyskiego szpitala trafią pacjenci, którzy zarazili się w bielskim szpitalu

0
fot. Jarosław Jędrysik

Śląski Urząd Wojewódzki poinformował dzisiaj (26 marca, godz. 19.07), że wyzdrowiała czwarta osoba zarażona koronawirusem. Ale liczba zachorowań w województwie śląskim wzrosła mimo to do 127. Do tyskiego szpitala Megrez przewiezieni zostaną pacjenci, którzy zarazili się koronawirusem, przebywając w szpitalu w Bielsku-Białej.

Śląski Urząd Wojewódzki poinformował, że po dwóch tygodniach hospitalizacji na oddziale zakaźnym szpitala w Zawierciu do domu wrócił jeden z pierwszych pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem w tej placówce. Mężczyzna w sile wieku zakaził się najprawdopodobniej od osoby z zagranicy. Sam też był źródłem zakażenia dla osób ze swojego najbliższego otoczenia – jedna z nich również przebywała w zawierciańskim szpitalu. Wdrożone leczenie sprawiło, że mężczyzna wyzdrowiał i wykonane powtórne badanie pobranych próbek nie wykazało już obecności groźnego wirusa w organizmie. W województwie śląskim to czwarta osoba, która wyzdrowiała.

Są i złe wieści: u 10 nowych osób potwierdzono laboratoryjnie obecność koronawirusa. W izolacji domowej, pod nadzorem katowickiego sanepidu, przebywa młoda kobieta. Nie wykazuje uciążliwych objawów chorobowych, jej stan zdrowia jest dobry, a zakaziła się od osoby z najbliższego otoczenia.

Podobne źródło zakażenia, czyli kontakt z osobą chorą, było w przypadku innej młodej kobiety będącej również pod nadzorem katowickich inspektorów sanitarnych. Mieszkanka jest w dobrym stanie zdrowia.

W dobrym stanie zdrowia w swoim domu leczy się mężczyzna w sile wieku z powiatu bielskiego. Mieszkaniec zakaził się w miejscu pracy.

Do szpitala w Tychach przewiezieni zostaną dwaj pacjenci ze szpitala wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Mężczyźni w wieku 70 lat (z powiatu cieszyńskiego) i 44 lata (powiat bielski) byli hospitalizowani na oddziale z pacjentem, który, jak się okazało, był chory na COVID-19. Obaj mężczyźni są w dobrym stanie zdrowia.

W dobrym stanie zdrowia jest również mężczyzna w sile wieku z powiatu bielskiego, który przebywał na kwarantannie domowej po kontakcie z osobą chorą w miejscu pracy. Badanie pobranych próbek od kobiety z najbliższego otoczenia mężczyzny wykazało także obecność koronawirusa w organizmie.

W szpitalu zakaźnym w Raciborzu, w dobrym stanie zdrowia, hospitalizowani są kobieta w sile wieku oraz starszy mężczyzna – oboje z powiatu gliwickiego, a zakazili się od osoby ze stwierdzonym COVID-19 ze swojego otoczenia.

Po kontakcie z osobą chorą w swoim domu leczy się kobieta w średnim wieku – jest w dobrym stanie zdrowia. Znajduje się pod nadzorem katowickiego sanepidu.

ŚUW informuje, że 26 marca o godz. 19.07 w województwie śląskim było 127 osób z potwierdzonym zakażeniem. Hospitalizowanych jest tu 106 osób, 11 220 objętych zostało kwarantanną, a 8108 – nadzorem sanitarnym.

Również Ministerstwo Zdrowia uaktualniło swoje statystyki: 26 marca o godz. 17.50 w całej Polsce było 1163 chorych na COVID-19, liczba zgonów – 14. Ministerstwo potwierdza liczbę chorych w województwie śląskim, dodając, że liczba zgonów wynosi 2.

Prezydent Tychów Andrzej Dziuba poinformował 26 marca o sytuacji w rejonie pozostającym pod nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach (chodzi o miasto Tychy oraz powiaty: bieruńsko-lędziński, pszczyński i mikołowski): 23 potwierdzone zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 51 hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia, 192 objętych kwarantanną na podstawie decyzji administracyjnych, 534 pozostających pod nadzorem epidemiologicznym.

(pp)

Dwa kolejne wyzdrowienia, ale liczba zachorowań wzrosła do 102

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here