Dobry start kolarzy z zespołu Fenix Tychy

0
Marcin Burzawa - Fenix Tychy

W sobotę 14 kwietnia w Orzeszu odbył się 5. edycja wyścigu kolarskiego – jazdy indywidualnej na czas – w ramach cyklu wyścigów szosowych Road Maraton. Wystartowało 240 zawodników z całej Polski w różnych kategoriach wiekowych. W zawodach dobrze poradziła sobie grupa kolarska Fenix Tychy.

Zawodnicy próbowali swoich sił na trasie o długości 19 km, która prowadziła drogami Woszczyc, Królówki, Mościsk i Zgonia. Z drużyny Fenix Tychy wystartował Grzegorz Burzawa, Marcin Burzawa, Tomasz Majcher, Szymon Szpiech, Bartosz Mitmański i Dawid Pastuszka.

– Wielu z nas udało się poprawić czasy z zeszłego roku, ale najlepiej pojechał w swojej kategorii wiekowej (M) Marcin Burzawa. Zwyciężył, uzyskując czas przejazdu 29 minut i 17 sekund. Z kolei Bartosz Mitmański w kategorii A zajął dobre, 9 miejsce. – mówi kapitan drużyny Grzegorz Burzawa.

Wszystkie wyniku tutaj.

Marcin Burzawa na najwyższym stopniu podium

Fenix Tychy to zespół składający się z pasjonatów kolarstwa szosowego w wieku od 15 do 60- i więcej lat. Organizują w Tychach cotygodniowe treningi szosowe. Ruszają co niedzielę spod „Piramidy” w Paprocanach. – Wśród nas są zarówno doświadczeni pro-amatorzy, jak i początkujący adepci kolarstwa szosowego. Wiek nie ma dla nas znaczenia. Zapraszamy na wspólne treningi również kobiety – mówi Grzegorz Burzawa, zapewniając, że nic nie zastąpi symulacji wyścigu w postaci porządnego treningu grupowego. – Zasada jest prosta: na miejscu ustalamy trasę, co najmniej kilkanaście kilometrów spokojnej jazdy, a później… ogień! Ostatnie kilometry przed powrotem to spokojny rozjazd.

Dodaj komentarz