Dobry wynik tyskich szkół

0
Uczniowie Technikum nr 4 w Zespole Szkół nr 5 ("Budowlance"); fot. UM Tychy

Trzy tyskie szkoły odnotowały dobry wynik w ogólnopolskim rankingu najlepszych szkół miesięcznika „Perspektywy”. „Złotą Tarczę” otrzymało I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego, a tytuły „Srebrnej Szkoły” przypadły Technikum nr 4 im. H. i K. Wejchertów w Zespole Szkół nr 5 („Budowlanka”) oraz Technikum nr 2 w Zespole Szkół nr 2 („Ekonomik”).

Jak poinformowała nas Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, miesięcznik „Perspektywy” ranking szkół średnich przygotował po raz 21. Popularny „Kruczek” wyróżnienie „Złotej Tarczy” otrzymał po raz pierwszy. W rankingu najlepszych liceów ogólnokształcących szkoła zajęła 10. miejsce w województwie śląskim i 112. w Polsce.

-Kryteria, które zadecydowały o naszej lokacie, to wysokie wyniki egzaminów maturalnych oraz olimpiad przedmiotowych. Nasz sukces jest efektem wspólnie wypracowanym przez ambitnych uczniów i bardzo dobrą kadrę. Jesteśmy najlepszym ogólniakiem w mieście i z przyjemnością się tym sukcesem chwalimy – mówi Joanna Wojtynek, dyrektor I LO.

Tytuł „Srebrnej Szkoły 2019” przysługuje technikom, które zajęły w Polsce miejsca od 101 do 300. W tym roku najlepszymi technikami w Tychach są: Technikum nr 4 im. H. i K. Wejchertów w Zespole Szkół nr 5 („Budowlanka”) – szkoła zajęła 32. miejsce w województwie i 188. w kraju oraz Technikum nr 2 w Zespole Szkół nr 2 („Ekonomik”) – 41. w województwie śląskim i 252. miejsce w Polsce.

Zgodnie z postanowieniem kapituły rankingu technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

-Gratuluję dyrektorom, nauczycielom i przede wszystkim uczniom wyróżnionych szkół, bo to dzięki zaangażowaniu i wspólnej, ciężkiej pracy odnoszą sukcesy, a tyskie szkoły są doceniane w różnego rodzaju rankingach. Np. niedawno Joanna Żebrowska, dyrektor Zespołu Szkół nr 7 zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie VET Excellence Awards 2018. Została jednym z najlepszych nauczycieli w Europie! To dowód na to, jak wysoki poziom prezentują tyskie szkoły i tak ważna w mieście jest edukacja – mówi Maciej Gramatyka, wiceprezydent Tychów ds. społecznych.

(JJ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here