Dodatkowa niedziela handlowa w grudniu

0
Fot. pl.freepik.com

Dziś (4 grudnia) prezydent Andrzej Duda, podpisując nowelizację ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zadecydował, że 6 grudnia br. będzie dodatkową niedzielą handlową przed świętami.

Wcześniej, w środę 2 grudnia, nowelę bez poprawek przyjął senat. Przepisy pozwolą na handel w najbliższą niedzielę, 6 grudnia. Dodatkowa niedziela handlowa ma zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy okresie przedświątecznym, a tym samym ograniczyć zagrożenie epidemiczne.

Zgodnie obowiązującymi przepisami o ograniczeniu handlu w niedziele, zakaz zakupów nie będzie obowiązywał też w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie – 13 i 20 grudnia.

Zezwolenie na handel w dodatkową niedzielę grudnia skrytykowały władze NSZZ Solidarność. „Pracownicy będą musieli w tym dniu przyjść do pracy i narażać swoje zdrowie, a nawet życie. Według uzasadnienia (…) ma to rozładować przedświąteczny ruch i pomoże biznesowi. Tam nie ma nic o bezpieczeństwie ludzi pracujących w centrach handlowych” – mówił dla PAP Piotr Duda, przewodniczący NSZZ Solidarność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here