Dodatkowe autobusy kursować będą na cmentarze

0

Dodatkowe autobusy kursować będą na cmentarze. W celu ułatwienia dojazdu do lokalnych cmentarzy od 31 października do 2 listopada Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach uruchamia dodatkowe linie autobusowe. Do cmentarza w Wartogłowcu będzie można dojechać autobusami: CmA, CmB i CmC. Nekropolia przy ul. Barwnej znajdzie się na trasie autobusu CmE, natomiast linia CmD połączy dworzec kolejowy z tymi dwoma cmentarzami. O dodatkowe kursy wzbogaci się linia 2.

Na dodatkowych liniach CmA, CmB, CmC, CmD i CmE w dniach 31.10 – 2.11.2018 r. obowiązują bilety jednorazowe i okresowe. Natomiast 1.11.2018 r., zgodnie z zarządzeniem prezydenta miasta Tychy, pasażerowie uprawnieni są do bezpłatnych przejazdów w całej sieci komunikacyjnej organizowanej przez MZK Tychy. Rozkłady jazdy i wykaz przystanków obsługiwanych przez autobusy CmA, CmB, CmC, CmD i CmE znaleźć można tutaj.

MZK Tychy informuje ponadto, że autobus linii 65 kursował będzie według rozkładu jazdy obowiązującego w soboty. Autobusy linii 536 będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w niedziele i święta ze zmienioną trasą na terenie miasta Mysłowice. Autobus po obsłużeniu przystanku „Mysłowice Dworzec PKP” pojedzie dalej ulicą Mikołowską, Janowską, Chopina, Moniuszki, Wielka Skotnica do przystanku „Mysłowice Kopalnia”, obsługując po drodze przystanki: „Mysłowice Cmentarz”, „Mysłowice Tesco”, „Ćmok Rondo /Janowska”, „Janów Osiedle Chopina Park”, „Mysłowice Staszica”, „Mysłowice Wielka Skotnica”, „Mysłowice Chopina”.

Autobus linii 291 kursował będzie według rozkładu jazdy obowiązującego w niedziele i święta ze zmienioną trasą przejazdu na terenie Żwakowa. W kursach w kierunku Szpitala Wojewódzkiego w godzinach od 7:11 do 19:12 obsługiwane będą dodatkowo przystanki „Tychy Żwaków Nowa”, „Tychy Żwaków Św. Elżbiety”, „Tychy Żwaków Cmentarz” i „Tychy Żwaków Rondo”. W tym czasie nie będzie obsługiwany przystanek „Tychy Żwaków Kościół”.

MZK Tychy jednocześnie informuje, że od 30.10 do 2.11.2018 r., z uwagi na wprowadzenie zmian organizacji ruchu w rejonie cmentarzy, w okresie Wszystkich Świętych na liniach regularnych MZK w Tychach wprowadza się następujące zmiany:

Dla linii 2, 254 przystankiem początkowym i końcowym będzie przystanek „Tychy Wartogłowiec Cmentarz” przy ulicy Oświęcimskiej. Nie będą obsługiwane przystanki: „Tychy Wartogłowiec Pętla”, „Tychy Wartogłowiec Szkoła”, „Tychy Wartogłowiec Beskidzka”. Autobus linii 2 będzie realizował odjazdy z przystanku „Tychy Wartogłowiec Cmentarz” zgodnie z rozkładem jazdy z przystanku „Tychy Wartogłowiec Beskidzka”.

Autobusy nie będą wjeżdżać na parking cmentarza przy ul. Barwnej. Należy w tym okresie korzystać z przystanków zastępczych przy głównej drodze.

W dniach 30.10, 31.10, 2.11 autobus linii L po obsłużeniu przystanku „Tychy Wartogłowiec Cmentarz” (w zastępstwie przystanku „Tychy Wartogłowiec Cmentarna”) do przystanku „Tychy Wartogłowiec Kościół” pojedzie ulicą Beskidzką, Goździków, Cmentarną, Dzwonkową wraz z obsługą przystanku zastępczego „Tychy Wartogłowiec Szkoła” (przeniesionego w rejon skrzyżowania z ul. Dzwonkową). W kursach tych nie będą obsługiwane przystanki: „Tychy Wartogłowiec Cmentarna”, „Tychy Wartogłowiec Pętla”.

W dniu 01.11.2018 r. przystankiem początkowym i końcowym dla linii L będzie przystanek „Tychy Wartogłowiec Cmentarz” przy ul. Oświęcimskiej. Nie będą obsługiwane przystanki: „Tychy Wartogłowiec Pętla”, „Tychy Wartogłowiec Szkoła”, „Tychy Wartogłowiec Kościół”, „Tychy Wartogłowiec Skotnica”, „Tychy Wartogłowiec Zwierzyniecka”, „Tychy Zwierzyniec Wiosenna”, „Tychy Zwierzyniec Działki”, „Tychy Czułów Katowicka”, „Tychy Czułów Narcyzów”.

W dniach 30.10, 31.10 oraz 2.11 autobus linii 131 po obsłużeniu przystanku „Tychy Wartogłowiec Kościół” do przystanku „Tychy Wartogłowiec Wiadukt” pojedzie ul. Cmentarną wraz z obsługą przystanku zastępczego „Tychy Wartogłowiec Szkoła” (przeniesionego w rejon skrzyżowania z ul. Dzwonkową), ul. Goździków, Cmentarną, Dzwonkową, Beskidzką. Analogicznie w kierunku przeciwnym. W kursach tych nie będą obsługiwane przystanki: „Tychy Wartogłowiec Pętla”, „Tychy Wartogłowiec Cmentarna”.

W dniu 1.11 autobus linii 131 kursował będzie z pominięciem przystanków: „Tychy Wartogłowiec Zwierzyniecka”, „Tychy Wartogłowiec Kościół”, „Tychy Wartogłowiec Szkoła”, „Tychy Wartogłowiec Pętla”, „Tychy Wartogłowiec Cmentarna”. Trasa przejazdu po obsłużeniu przystanku „Tychy Zwierzyniec Wiosenna” wykonywana będzie ulicami Czarną i Oświęcimską.

Ze względu na to, że 2.11 to dzień wolny od zajęć dydaktycznych w większości szkół, zostaną zawieszone linie szkolne: Sz1, Sz2, Sz3, Sz4, 95, 252, 253.

Pozostałe autobusy i trolejbusy linii MZK Tychy w dniach 30.10, 31.10 i 2.11.2018 r. będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w dni robocze, natomiast dnia 1.11 zgodnie z rozkładem obowiązującym w niedziele i święta.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here