Dodatkowe pociągi z Tychów do Katowic

0
Od 1 września zmienia się rozkład jazdy Kolei Śląskich; fot. ZB
Reklama

Od jutra (1 września) zacznie obowiązywać skorygowany rozkład jazdy Kolei Śląskich. Dla tyszan to również i dobra wiadomość, bowiem wprowadza on dodatkowe pociągi na trasie Tychy Lodowisko – Katowice – Tychy Lodowisko, ale w październiku, w określonych dniach, między Ligotą a Tychami ruch odbywać się będzie po jednym torze.

Jak informuje nas Adam Korkiewicz, specjalista ds. public relations Kolei Śląskich, 1 września rozkład jazdy KŚ ulegnie zmianom. Wynikają one głównie z prac remontowych prowadzonych przez PKP PLK.

– W dwa pierwsze weekendy października pomiędzy Katowicami Ligotą a Tychami ruch pociągów odbywać się będzie po jednym torze, co spowoduje skrócenie niektórych połączeń do stacji Tychy – mówi Adam Korkiewicz. – Dalsza część podróży będzie odbywała się innymi połączeniami lub autobusami komunikacji zastępczej. Również w wybrane dni października na odcinku Żory – Pszczyna i Żory – Pszczyna – Bielsko-Biała Główna za wszystkie pociągi zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa. Pociągi pojadą okrężnie przez Chybie oraz Strumień.

Jednak najistotniejsze utrudnienia będą występować na linii S1 (Częstochowa – Gliwice) oraz S58 (Czechowice-Dziedzice – Cieszyn). W całym okresie obowiązywania wrześniowej korekty rozkładu jazdy na odcinkach Zawiercie – Myszków oraz  Częstochowa – Poraj pociągi będą kursować po jednym torze. Aby zwiększyć możliwość dopasowania rozkładu jazdy do potrzeb podróżnych, część pociągów pojedzie drogą okrężną przez Częstochowę Mirów i Częstochowę Stradom. W przypadku linii S58 na odcinku z Zebrzydowic do Cieszyna, w związku z przeprowadzanymi pracami modernizacyjnymi, do 6 października będzie uruchamiana zastępcza komunikacja autobusowa.

Od 2 września do 11 października, jak słyszymy, ruch pociągów linii S5 na odcinku Milówka – Zwardoń zostanie wstrzymany. Zostanie tu uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Autobusów zamiast pociągów będą mogli spodziewać się również podróżni na odcinku Zwardoń – Żywiec. Dotyczyć to będzie weekendowych połączeń późnowieczornych oraz porannych w dwóch ostatnich tygodniach września. Pociąg Ornak w dalszym ciągu będzie kursować przez Wadowice, przy czym w dniach 7 oraz 8 września pociąg ten kończyć będzie swój bieg na stacji Chabówka, dalej – do Zakopanego – podróżnych zawiozą autobusy komunikacji zastępczej.

Reklama

Śląski przewoźnik ma dobre wieści m.in. dla osób podróżujących pomiędzy Tychami i Katowicami oraz korzystających z pociągów na trasie Tarnowskie Góry – Katowice.

– Dzięki dofinansowaniu z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, relacja Tychy Lodowisko – Katowice – Tychy Lodowisko zostanie uzupełniona o dodatkowe dwie pary pociągów – mówi Adam Korkiewicz. – Na dodatkowe połączenia będą mogli również liczyć podróżni relacji Katowice – Tarnowskie Góry – Katowice, również w dni robocze dodana zostanie para pociągów, w tym pociągi poranne oraz popołudniowe.

Koleje Śląskie uprzedzają, że drobne zmiany w godzinach odjazdów poszczególnych pociągów mogą zajść również na liniach nieobjętych remontami. Kolejna korekta rozkładu jazdy zostanie wprowadzona 20 października.

(pp)

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here