Dodatkowe pociągi z Tychów do Katowic

0
Od 1 września zmienia się rozkład jazdy Kolei Śląskich; fot. ZB

Od jutra (1 września) zacznie obowiązywać skorygowany rozkład jazdy Kolei Śląskich. Dla tyszan to również i dobra wiadomość, bowiem wprowadza on dodatkowe pociągi na trasie Tychy Lodowisko – Katowice – Tychy Lodowisko, ale w październiku, w określonych dniach, między Ligotą a Tychami ruch odbywać się będzie po jednym torze.

Jak informuje nas Adam Korkiewicz, specjalista ds. public relations Kolei Śląskich, 1 września rozkład jazdy KŚ ulegnie zmianom. Wynikają one głównie z prac remontowych prowadzonych przez PKP PLK.

– W dwa pierwsze weekendy października pomiędzy Katowicami Ligotą a Tychami ruch pociągów odbywać się będzie po jednym torze, co spowoduje skrócenie niektórych połączeń do stacji Tychy – mówi Adam Korkiewicz. – Dalsza część podróży będzie odbywała się innymi połączeniami lub autobusami komunikacji zastępczej. Również w wybrane dni października na odcinku Żory – Pszczyna i Żory – Pszczyna – Bielsko-Biała Główna za wszystkie pociągi zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa. Pociągi pojadą okrężnie przez Chybie oraz Strumień.

Jednak najistotniejsze utrudnienia będą występować na linii S1 (Częstochowa – Gliwice) oraz S58 (Czechowice-Dziedzice – Cieszyn). W całym okresie obowiązywania wrześniowej korekty rozkładu jazdy na odcinkach Zawiercie – Myszków oraz  Częstochowa – Poraj pociągi będą kursować po jednym torze. Aby zwiększyć możliwość dopasowania rozkładu jazdy do potrzeb podróżnych, część pociągów pojedzie drogą okrężną przez Częstochowę Mirów i Częstochowę Stradom. W przypadku linii S58 na odcinku z Zebrzydowic do Cieszyna, w związku z przeprowadzanymi pracami modernizacyjnymi, do 6 października będzie uruchamiana zastępcza komunikacja autobusowa.

Od 2 września do 11 października, jak słyszymy, ruch pociągów linii S5 na odcinku Milówka – Zwardoń zostanie wstrzymany. Zostanie tu uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Autobusów zamiast pociągów będą mogli spodziewać się również podróżni na odcinku Zwardoń – Żywiec. Dotyczyć to będzie weekendowych połączeń późnowieczornych oraz porannych w dwóch ostatnich tygodniach września. Pociąg Ornak w dalszym ciągu będzie kursować przez Wadowice, przy czym w dniach 7 oraz 8 września pociąg ten kończyć będzie swój bieg na stacji Chabówka, dalej – do Zakopanego – podróżnych zawiozą autobusy komunikacji zastępczej.

Śląski przewoźnik ma dobre wieści m.in. dla osób podróżujących pomiędzy Tychami i Katowicami oraz korzystających z pociągów na trasie Tarnowskie Góry – Katowice.

– Dzięki dofinansowaniu z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, relacja Tychy Lodowisko – Katowice – Tychy Lodowisko zostanie uzupełniona o dodatkowe dwie pary pociągów – mówi Adam Korkiewicz. – Na dodatkowe połączenia będą mogli również liczyć podróżni relacji Katowice – Tarnowskie Góry – Katowice, również w dni robocze dodana zostanie para pociągów, w tym pociągi poranne oraz popołudniowe.

Koleje Śląskie uprzedzają, że drobne zmiany w godzinach odjazdów poszczególnych pociągów mogą zajść również na liniach nieobjętych remontami. Kolejna korekta rozkładu jazdy zostanie wprowadzona 20 października.

(pp)

 

Dodaj komentarz