Dostawczak wbił się pod osobówkę

0
Skutki kolizji w Bojszowach; fot. KPP Bieruń

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło 22 kwietnia w Bojszowach. Samochód dostawczy dosłownie wbił się pod auto osobowe.

Do groźnej kolizji doszło około godziny 11.40 na skrzyżowaniu ulic: Ruchu Oporu i Gościnnej. Jak ustalili policjanci, 30-latek kierujący osobowym citroenem, wyjeżdżając z ul. Ruchu Oporu, nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy dostawczego fiata ducato, który jechał ul. Gościnną w kierunku Pszczyny. Doszło do zderzenia. Dostawczak wbił się pod osobówkę.

Obrażeń doznał 30-letni kierowca citroena. Mężczyzna trafił do szpitala. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem. Obaj uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Policja przypomina, że niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieudzielenie pierwszeństwa pieszym, jak również niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami to najczęstsze przyczyny wypadków i kolizji drogowych. Należy pamiętać, że na mokrej nawierzchni zmniejsza się przyczepność opon, a także wydłuża się droga hamowania.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here