Dożynki z kabaretami

0
Korona dożynkowa, fot. JP

Dożynki z kabaretami. W Porębie w gminie Pszczyna i w Górze w gminie Miedźna odbędą się jutro (26.08) dożynki gminne. Wystąpią m.in. kabarety „Nowaki” (w Górze) i „Makula Band” (w Porębie).

Święto plonów w Porębie rozpocznie się od uroczystej mszy św. dożynkowej o godz. 13.00 w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego, po której nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego w rytm orkiestry KWK „Pniówek”. Odbędą się obrzędy dożynkowe. 0 15.30 wystąpią dzieci z SP nr 11, potem wręczone zostaną nagrody w konkursach, zaprezentują się zespoły „Kobiórzanie” i „Ćwikliczanie” (16.15).

Śpiewający kabaret „Makula Band” wystąpi o godz. 17.00. Potem rozpocznie się zabawa dożynkowa z zespołem „Sador”. Świętu będą towarzyszyły wystawy: płodów rolnych, roślin, sztuki i rękodzieła, ptaków ozdobnych i drobnego inwentarza, sprzętu ogrodniczego i rolniczego. Zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci. Starostami dożynek będą Barbara Białas i Marek Goraus.

Dożynki w Górze rozpoczną się mszą św.  o godz. 14.00 w kościele pw. św. Jana Pawła II, po której korowód dożynkowy przemaszeruje na miejsce uroczystości (boisko sportowe), gdzie o 15.15 odbędzie się ceremoniał dożynkowy z udziałem zespołu „Górzanie”. Wystąpią uczniowie SP w Górze, wręczone zostaną odznaczenia „Order Serca – Matkom Wsi”.

Ok. godz. 16.15 zagra Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Silenzio”, ok. 17.30 rozpocznie się biesiada z zespołem „Happy Folk”.

Na godz. 19.00 zaplanowano występ kabaretu „Nowaki”. Od ok. 20.30 rozpocznie się zabawa taneczne z DJ Bartoo.

Dodatkowe atrakcje: wystawa Koła Łowieckiego „Bażant”, wystawy pszczelarska, plonów, hodowców gołębi, animacje dla dzieci. Koło Gospodyń wiejskich zaprosi na stoiska z potrawami regionalnymi. Starostami dożynek będą Zofia i Paweł Liberowie.

(r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here