Drugi duży marsz aborcyjny w Tychach. Wulgarne okrzyki

7
Protest w Tychach 31.10.2020r., fot. ZB
Reklama

Dzisiaj (31 października) ulicami Tychów przeszedł drugi duży marsz aborcyjny będący reakcją na wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji eugenicznej. Wykrzykiwano m.in. wulgarne hasło pod adresem premiera Polski. Liderki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet – organizatora takich marszów w kraju – cztery dni wcześniej ogłosiły, że protestujący spod znaku czerwonej błyskawicy (symbol protestu) żądają teraz m.in. aborcji na życzenie, obalenia rządu i usunięcia religii ze szkół.

Dzisiejszy marsz protestacyjny organizatorzy oficjalnie nazwali „Spacerem po Tychach”. Liczył kilka tysięcy osób w różnym wieku, ale najwięcej było młodzieży. Wyruszył z placu Baczyńskiego. Protestujący szli jezdnią. Przechodząc al. Bielską koło komendy miejskiej policji wyrażono funkcjonariuszom podziękowanie (policja eskortowała poprzedni i dzisiejszy marsz). Na stronie facebookowej „Spacer po Tychach” podane są nazwiska organizatorów tego marszu, ale, jak podał portal tychy24.net (prezentując podpisane przez nich oświadczenie) organizatorzy zakomunikowali, że… nie są organizatorami (a tym samym nie biorą odpowiedzialności prawnej za tę imprezę masową zorganizowaną w czasie epidemii). Przed marszem organizatorzy apelowali m.in. o zachowanie trzeźwości i nieprzynoszenie petard (mimo to kilka petard odpalono).

Pierwszy marsz przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego o zakazie aborcji eugenicznej zorganizowano w Tychach 25 października. Dwa dni później liderki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet ogłosiły postulaty protestu sygnowanego czerwoną błyskawicą (pod tym znakiem maszerują protestujący): aborcja na żądanie, usunąć rząd, usunąć religię ze szkół. 30 października do sejmu wpłynął projekt prezydenta RP rozwiązujący prawnie zaistniała sytuację.

Uczestników dzisiejszego marszu prowadził radiowóz policyjny, za nim jechała furgonetka z aparaturą nagłaśniającą. Słychać było m.in. hasła: „Myślę, czuję, decyduję”, „Rewolucja jest kobietą”, „Chodźcie z nami”, „Jarku, niestety, twój rząd obalą kobiety”, ale również: „Morawiecki ch*j zdradziecki” „Jebać PiS”.

Reklama

Wulgarnych i obscenicznych haseł było więcej. Można było np. usłyszeć m.in.: , „Jarek ma małego”, młoda dziewczyna paradowała z dużym transparentem: „PiS mnie tak jebie, że zaraz dojdę”. Na innych transparentach można było m.in. przeczytać: „Wypierdalać”, „Moja pusia nie Jarusia”, „Jarek, co ty k*rwa wiesz o rozmnażaniu”.

ZB

Marsz za aborcją eugeniczną w Tychach. Dominowały wulgarne hasła

Aborcja eugeniczna. Pozorny wybór

Reklama

7 KOMENTARZE

 1. O jaki ładny DDM na obrazku. A potem będzie płacz, będzie płacz, że są zgony/służba zdrowia nie wydala/za dużo chorych.

  „– Odwiedzanie cmentarzy 1 listopada jest w tym roku niemożliwe – stanowczo stwierdza Simon. – Ten tłok będzie zabójczy, tłumy przy wejściu, to jakiś absurd – mówi profesor. – Oczywiście zmarłym należy się szacunek, sam mam bliskie osoby na cmentarzach. Ale można je odwiedzić w innym terminie. – Można to zrobić 25 października, można 5 listopada. Niekoniecznie trzeba iść na cmentarz akurat 1 listopada – tłumaczy Simon. – Mówię to, żebyśmy wcześniej na ten cmentarz nie trafili sami. I to znacznie wcześniej niż na Wszystkich Świętych za rok. – Jeśli wszyscy nie zaczniemy przestrzegać sanitarnych reżimów, pilnować dystansu, nosić maseczek to zakażeń będzie coraz więcej i służba zdrowia nie wytrzyma. Ludzie będą umierali na stojąco – grzmi Simon.”

  „Demonstracje w maskach i w odległości na powietrzu to nie jest jakieś wielkie zagrożenie koronawirusem”

 2. kibice GKS-u Tychy tam byli ? Przeciwstawili się tej ordynarnej grupie zwulgaryzowanych kobiet ? Byli w kontrze z czytelnym sygnałem, że nie pozwolą tłuszczy na niszczenie kościołów, symboli patriotycznych itp ?
  Wypowiedzieli się, że bronią Boga-Honoru-Ojczyzny, a tolerancji dla antify nie będzie ?

 3. „Zbrodniczy reżim” Hahaha, dziewczyno reżimu to Ty jeszcze na oczy nie widziałaś; ale skoro tak bardzo im źle, skoro mamy taki zamordyzm i autorytaryzm może pora aby zrekonstruować ZOMO i każdemu z nich zaserwować ścieżkę zdrowia, wtedy dowiecie się co to jest prawdziwy reżim.

 4. John…
  kibice jasno wypowiedzieli się po której stronie stoją.
  Stali w kontrze do rozwydrzonego tłumu. Hasła: „Bóg-Honor-Ojczyzna”, „Narodowe Tychy” i trans „Stop lewackim szczurom z antify” dobitnie o tym mówiły.
  Przekaz z transu, który pokazujesz, też jest czytelny: wara motłochowi od świątyń, miejsc kultu i patriotycznych pomników.

  nie wiedzieć czemu cenzorzy z różnych maści portali dziwnie przemilczeli ten temat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here